У Славуті провели етногостини
Святковий захід працівники районного будинку культури та народні майстри з усього Славутського району влаштували просто неба.У Славуті провели етногостини
12 липня в день святих апостолів Петра і Павла у місті Славута провели етногостини під назвою «Вже Петрівочка минається!». Про це повідомляють на сайті Славута NEWS.

Святковий захід працівники районного будинку культури та народні майстри з усього Славутського району влаштували просто неба. Того дня на подвір\’ї РБК було надзвичайно весело: лунали народні пісні, були запальні танці та яскраві вбрання. Гості свята мали змогу не тільки візуально познайомитися із витворами народних майстрів Славутчини, а й власноруч взяти участь у створенні тих чи інших виробів, відкривши таким чином для себе новий та невідомий досі світ мистецтва – соломоплетіння, лозоплетіння, виготовлення ляльки-мотанки, ляльок із текстилю, писанні портретів та ін. Всі, хто завітав того дня на етногостини мали змогу пофотографуватися із справжнім солом\’яним бичком та дідом Соломієм, придбати солодкі обереги, виготовлені учнями під керівництвом художнього керівника Старокривинського будинку культури Ольги Клименко, поласувати смачним кулішем, приготовленим за секретним рецептом кашоварів, пригоститися мандриками (петрівськими обрядовими пирогами) та ароматним квасом, узваром і навіть березовим соком. У розпорядження наймолодших учасників свята розгорнулася ціла дитяча галявина з різноманітними традиційними народними іграми та забавами минулих століть.

Усі кошти, виручені від продажу виробів народних майстрів та смаколиків, організатори заходу пообіцяли передати на лікування поранених бійців АТО зі Славутського району.
У Славуті провели етногостини
Головним натхненником проведення фестивалю в етнографічному стилі, якій власне й належить сама ідея заходу, стала Майя Сайпель – провідний фольклорист Хмельниччини, керівник зразкового фольклорного гурту «Перлинка», знана не лише в Україні, а й за її межами виконавиця фольклорних пісень.

– Етногостини, на яких ви мали змогу сьогодні побувати – це такий собі річний дозвілевий проект, який ми розпочали ще на Різдво. Треті етногостини ж плануємо провести на Покрову. Мета цих етногостин – повернути людей до народних традицій, залучити якомога більше зацікавлених осіб до нашої самобутньої культури. Хочеться показати людям, як колись святкували Петрівку наші пращури, розповісти їм, що це не лише християнське свято, а й свято першого дня зажинок, продемонструвати цікавий обряд, який віддавна проводили у цей день селяни. Свято Петра і Павла – це також веселі пісні-петрівки та незвичайні пироги мандрики, якими розговлялися в давнину після закінчення посту наші предки. Етногостини «Вже Петрівочка минається!» плануємо зробити в нашому районі традиційним святом, адже сьогоднішній фестиваль, який зібрав велику кількість гостей, показав, що людям цікаві подібні заходи й вони з радістю братимуть у них участь, – розповіла Майя Сайпель.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього