У Славуті відбувся фестиваль «Мистецтво на руїнах»
22 серпня славутчани продемонстрували свою активну позицію у відродженні культурного життя міста, провівши власними силами неординарний фестиваль із промовистою назвою «Мистецтво на руїнах».У Славуті відбувся фестиваль «Мистецтво на руїнах»
22 серпня славутчани продемонстрували свою активну позицію у відродженні культурного життя міста, провівши власними силами неординарний фестиваль із промовистою назвою «Мистецтво на руїнах».

Про це повідомляє кореспондент Славута NEWS.

Ідея самого заходу належить одному із представників ГО «Ліга активних Славутчан» Максимові Цвєткову. До втілення ж задуму долучилися чимало громадських організацій, підприємців, політичних осередків та просто свідомих громадян, які перейнялися проблемою відродження парку у місті. Адже саме такою є основна мета проведення цього заходу.

Програма фестивалю виявилася насиченою. Увазі поціновувачів художнього мистецтва була представлена виставка робіт Ю.Куліш, О.Гребень, О.Купріянець та інших молодих художників. Цікавою виявилася виставка фоторобіт молодих фотографів міста – Бенні Сітангганг, Вадима Іванюка, Віталіка Полішука, Віктора Самчука, Руслана Барама, Сергія Сухова, Юлії Куліш, Аліни Петрук, Олександри Садовської, – яка поєднала в собі фотопейзажі, портрети та фоторепортажі із життя країн Сходу.

Справжнім видовищним дійством для гостей та учасників фестивалю став стріт-арт. У розпорядження «вуличних» художників було виділено цілу стіну парку довжиною в кілька метрів, яку вони залюбки прикрасили чудовими малюками і розписами. Для охочих поринути в минуле працювали виставки історії етикеток пива Славутського пивзаводу, якому цьогоріч виповнюється 130 років. Цікавою виявилася виставка монет голови клубу колекціонерів Славути Петра Смірнова. В колекції чоловіка можна було побачити монети датовані 1894-м роком, починаючи від царя Миколи до наших днів. Гості фестивалю також могли оглянути приватну колекцію кам\’яних знарядь праці сільського колекціонера з Гути. Крім того, за ініціативою кількох молодих хлопців на чолі зі Степаном Шульгою було почищено від сміття обвал до частини підземного ходу, який вів до палацу князя Сангушка, і кожен охочий міг підійти та поспостерігати ці залишки минулого. Біля входу у підземелля була виставлена фотогалерея зі світлинами дореволюційної Славути та короткою історією загибелі останнього Славутського князя.

Не обійшлося і без спортивних заходів, які об\’єднали в собі футбольний турнір команд мікрорайонів міста, змагання з армреслінгу, гирьового спорту, силового триборства. Славутський міський центр туризму і краєзнавства продемонстрував техніку пішохідного туризму. Для наймолодших відвідувачів заходу працювали надувні батути та карусель.

На сцені гостей фестивалю розважали піснями і танцями вихованці Палацу культури, будинку дитячої творчості, фольклорний гурт «Перлинка», вокальний молодіжний гурт «Смайлик» (с. Полянь) та багато інших чудових виконавців. А увечері усіх присутніх потішили якісною музикою таких рок-гуртів, як «Ремонт взуття», «Закрий вуха», «Калькутта», «Пристань», «CRASHING RIDE», «JAM SESSION» та «Брем Стокер».

За словами основного натхненника заходу Максима Цвєткова, подібний фестиваль не буде одноразовою акцією, а переросте у щорічний культурний захід, який стане родзинкою нашого міста.

– Наша мета це не лише відродити наш місцевий парк до життя та надати йому другого дихання, а й створити таке місце, де б талановиті молоді люди могли проявляти свої здібності і демонструвати таланти, обмінюватися досвідом із іншими, спілкуватися й розвиватися. Крім того, проведення заходу ось такого рівня власними силами ще й неабияк згуртовує людей, дає можливість їм проявити свої найкращі риси, окриляє до нових і нових звершень. Тож будемо працювати й надалі над втіленням цікавих і корисних для міста проектів, – розповів кореспонденту Славута NEWS Максим.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього