У Старокостянтинові родичі військових перекрили рух на центральній вулиці
Люди протягом години ходили по двох пішохідних переходах, протестуючи проти виселення з гуртожитків.У Старокостянтинові родичі військових перекрили рух на центральній вулиці
30 січня близько сотня родичів військовослужбовців зібрались у кабінеті міського голови Старокостянтинова та під мерією. Люди виступили з вимогою, щоб міська влада втрутилась у ситуацію, яка склалась у військових частинах міста.
Днями у різних військових частинах командування вручило військовослужбовцям повідомлення про вибуття з військових частин у Старокостянтинові і направлення їх у різні військові частини. Дехто отримав направлення у Рівненську область, дехто в Білу Церкву, пише Перша міська.
\”Пропонуємо Вам 30 січня 2016 року вибути у розпорядження військової частини польова пошта… для подальшого проходження військової служби. Строк прибуття 1 лютого 2016 року. Підстава: наказ…\”, – йдеться у повідомленнях, які отримали військовослужбовці в різних частинах міста.
Родини декого з військових того дня уже почали виселяти з гуртожитків. Тому обурені родичі поставили вимогу, аби військовослужбовців не виписували із частин.
\”Ми не проти, щоб вони їхали, куди потрібно, але не виписуйте їх з частин Старокостянтинова. Де ми маємо жити з дітьми?\” – обурювались люди.
Міський голова публічно під тиском громади пообіцяв, що в понеділок вранці поїде у Міністерство Оборони України, аби розібратись у ситуації. Мітингувальники того дня мирно розійшлись по домівках.
Проте в понеділок ситуація не вирішилась, а міський голова перебував у себе в кабінеті у місті Старокостянтинові на вулиці Острозького, 43.
Обурені родичі АТОшників перекрили центральну вулицю міста. Люди протягом години ходили по двох пішохідних переходах, аж поки влада та військове командування не почало з ними діалог.
Тривалий час родини військових блокували проїзд автобуса, який мав доставити військовослужбовців за місцем проведення служби.
Генерал-майор Олександр Сергій, який прибув у Старокостянтинів, пообіцяв присутнім, що в разі, якщо військовослужбовців відправлять на передову, то він особисто буде знаходитись з ними.
Питання ж з випискою і пропискою військових так і не вирішилось. Суперечки під міською радою тривали. Декілька жінок продовжували блокувати виїзд автобуса з військовими. Проте автобус завели і міський голова почав закликати присутніх не перешкоджати відправці військовослужбовців.
\”Якби ваш син там був, ви б так не говорили\”, – обурювались присутні жінки. \”У мене немає сина!\” – відказав мер. \”То якби був, то не поїхав би\”, – отримав він у відповідь.
\”Зібралось тут декілька сепаратистів\”, – не стримував себе у виразах очільник міста. В той час присутній генерал почав говорити до городян, що вони слугують гарною картинкою для російських телеканалів. 
Зрештою родини військовослужбовців розійшлись, а автобус виїхав за місцем призначення. Рух транспорту по вулиці Острозького у Старокостянтинові відновили.

Залиште коментар

Також по темі

У Кам’янці-Подільському катафалк ледь не зніс міський відділ поліції

У Кам’янці-Подільському на вихідні сталася автопригода, яку і