У Старокостянтинові за комунальні послуги платять майже вдвічі більше, ніж у Хмельницькому
У середньому один мешканець Старокостянтинова платить за комунальні послуги чи не в два рази більше, ніж житель Хмельницького, і суттєво більше, ніж у сусідніх містах обласного значення нашої Хмельниччини.У Старокостянтинові за комунальні послуги платять майже вдвічі більше, ніж у Хмельницькому
У середньому один мешканець Старокостянтинова платить за комунальні послуги чи не в два рази більше, ніж житель Хмельницького, і суттєво більше, ніж у сусідніх містах обласного значення нашої Хмельниччини

Після виходу матеріалу про тарифи на тепло і розширення штату юристів на КП «Тепловик» у попередньому номері газети, до редакції звернулось чимало мешканців Старокостянтинова, що обурювались з приводу тарифів, які вже з добрий десяток років діють у місті.

І дійсно, згідно з соціологічними дослідженнями, питання неймовірно високих тарифів на комунальні послуги є питанням №1, яке найбільше хвилює старокостянтинівців.

Журналіст газети «Перша міська» вирішила порівняти ціни на комуналку, а також на проїзд у сусідніх містах обласного значення Хмельницької області, а саме Хмельницькому, Славуті, Нетішині, Шепетівці та Кам`янці-Подільському.

Обдзвонивши управління та департаменти економіки міських рад цих міст, ми отримали цифри, які подаємо у нижченаведених графіках. Старокостянтинів у тарифах традиційно займає лідируючі позиції.

Та це й зрозуміло. Адже директори збиткових комунальних підприємств міста ні в чому не звикли собі відмовляти. Так, 23 липня Старокостянтинівський виконавчий комітет дозволив Комбінату комунальних підприємств придбати службовий легковий автомобіль для директора. Нагадаємо, раніше таким самим чином придбали автомобіль «Ланос» для директора КП «Водоканал» та «Шкоду» в КП «Тепловик».

До речі, три місяці тому Комбінат комунальних підприємств підняв тариф на поховання для старокостянтинівців.

Як наслідок різноманітних захцянок, маємо і непомірно високі тарифи. Зрозуміло, що всі забаганки керівників підприємств лягають на плечі пересічних жителів міста у вигляді тарифів.

Тож, без зайвої критики, без зайвих суджень подаємо діючі тарифи на різні комунальні послуги у містах обласного значення Хмельниччини, до яких відноситься і Старокостянтинів. Читайте, мова цифр говорить сама за себе. Централізоване опалення у Старокостянтинові коштує – 22,73 грн м2, в Кам`янці-Подільському – 21,34 грн. м2, в Шепетівці – 20,62 грн м2, в Славуті – 19,14 грн м2, в Хмельницькому – 13,72 грн м2, в Нетішині – 2,62 грн м2.

Водопостачання та водовідведення у Шепетівці коштує 17,48 грн м3, у Старокостянтинові – 16 грн м3, в Славуті – 15,08 грн м3, в Кам`янці-Подільському – 11,45 грн м3, в Хмельницькому – 8,38 грн м3, в Нетішині – 8,65 грн м3,

Розмір плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в Нетішині – від 3,39 грн м2 – до 3,47 грн м2, у Шепетівці – від 0,33 грн м2 – до 2,29 грн м2, у Славуті – від 1,62 грн м2 – до 2,68 грн. м2, у Старокостянтинові – від 0,44 грн м2 до 2,02 грн м2, в Хмельницькому – від 0,33 грн м2 – до 1,9 грн м2, у Кам`янець-Подільському – від 0,97 грн м2 – до 1,59 грн м2.

Тарифи щодо оплати транспортних послуг з перевезення пасажирів та багажу у міському пасажирському транспорті загального користування найвищі у Старокостянтинові – 4 грн, у Хмельницькому – 3,5 грн, в Кам`янці-Подільському – 3,5 грн, в Нетішині – 3,5 грн, в Шепетівці – 3 грн, в Славуті – 2,5 грн.

У Кам`янці-Подільському та Хмельницькому пасажири мають можливість їздити у комунальному транспорті. В Кам`янці проїзд у комунальних автобусах коштує 2,5 грн, а в Хмельницькому в тролейбусах – 1,5.

Тому кожен мешканець міста може дуже легко порахувати, кому в Старокостянтинові жити легко. Чи вчителям, медикам, бюджетникам, комунальникам, які отримуючи копійки за свою тяжку щоденну працю, оплачують захмарні рахунки, чи керманичам міста та комунальної сфери, які маючи десятки тисяч гривень зарплати, купуючи службові авто, своїм утриманням лягають на плечі кожного старокостянтинівця.

У Старокостянтинові за комунальні послуги платять майже вдвічі більше, ніж у ХмельницькомуУ Старокостянтинові за комунальні послуги платять майже вдвічі більше, ніж у ХмельницькомуУ Старокостянтинові за комунальні послуги платять майже вдвічі більше, ніж у Хмельницькому

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього