Такими є результати перевірок супермаркетів обласного центру лише протягом минулого тижня. Про це повідомив на спільному засіданні колегії регіонального представництва Міндоходів та Департаменту соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації, присвяченої питанню легалізації трудової зайнятості населення, начальник державної податкової інспекції у місті Хмельницькому Руслан Мединський.

Такими є результати перевірок супермаркетів обласного центру лише протягом минулого тижня. Про це повідомив на спільному засіданні колегії регіонального представництва Міндоходів та Департаменту соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації, присвяченої питанню легалізації трудової зайнятості населення, начальник державної податкової інспекції у місті Хмельницькому Руслан Мединський.

Очевидно, що такі ганебні факти не є поодинокими на теренах краю. Власне, й через них у січні-жовтні 2013 року скарбниці місцевих громад Поділля недоотримали значні суми з визначального для них податку на доходи фізичних осіб, адже левова частка цього фундаментального для територіальних бюджетів збору спрямовується саме від оподаткування «білих» зарплат краян.

Наразі фактичні надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 1 мільярд 74 мільйони гривень. Темпи росту доходів казни є адекватними до темпів росту фонду оплати праці в області, та завдяки ефективній роботі органів Міндоходів Хмельниччини, навіть трохи їх випереджають.
Так, аби «детінізувати» трудовий ринок Поділля упродовж січня-жовтня 2013 року регіональним представництвом Міндоходів Хмельниччини перевірено 254 працедавців краю на предмет виплат зарплат у «конвертах».

«Якісний доперевірочний аналіз дозволив уникнути нерезультативних перевірок, а також зменшити їх кількість на 38 одиниць. При цьому ефективність нашої роботи у порівнянні з минулим роком зросла більш ніж вдвічі, адже нині виявлено 1704 неоформлених найманих працівники, проти 813 торік. Порушники трудового законодавства додатково сплатять до бюджету 5 мільйонів 442 тисячі гривень податку на доходи фізичних осіб та штрафів», – повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб головного управління Міндоходів у Хмельницькій області Валерій Дзюблюк.

Крім того, фахівці регіонального представництва Міністерства доходів і зборів України, аби збільшити водночас, як доходи казни, так і домашніх бюджетів подолян проводять систематичну роз’яснювальну роботу з соціально несвідомими працедавцями, які виплачують своїм працівникам заробітну плату у розмірі, нижчому за мінімально дозволену законом.

Протягом січня-жовтня 2013 року на спільних з місцевою владою комісіях заслухано 1637 роботодавців, які при виплаті зарплат не досягли рівня дозволеного законом.

Ще 1942 учасники ринку праці повідомили про шляхи підвищення доходів тим, хто на них працює, на зустрічах у територіальних органах Міндоходів краю.

Результатом спільних зусиль усіх гілок влади області з детінізації фонду оплати праці стало підвищення рівня «білих» заробітків на 2292 підприємствах краю, і як наслідок доходів населення. Завдяки цьому скарбниці регіональних громад отримали додатково понад 820 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

Інформацію про 617 безвідповідальних роботодавців, які не сприйняли мирних аргументів від представників влади та підрозділів Міндоходів, передано до органів прокуратури області.

На переконання першого заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Вадима Гаврішка, цей аспект діяльності відомства потребує у подальшому значного вдосконалення, передусім у містах Кам’янці-Подільському та Хмельницькому. Позаяк саме тут середні рівні офіційних зарплат не відповідають реальним доходам бізнесу, та є одними з найнижчих в області. Власне, така сумна статистика у двох найпотужніших економічних центрах регіону, свідчить лише про одне – «конвертні» зарплати та «чорний» ринок праці. Тому, щоб навести лад у наповнені казни адміністративних та історичних центрів Поділля, перетворити їх бюджети з дотаційних на самодостатні, надати державні гарантії та захист «сірим» наймитам, перший заступник губернатора наголосив на необхідності негайного поліпшення роботи з детінізації трудових відносин на місцях. І це стосується не лише податкових інспекцій, а усіх гілок влади.

Про це повідомив медіа-центр Міндоходів у Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього