Виконавчий комітет Хмельницької міської ради має намір скасувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вулиці Кам’янецькій, 2а, виданих приватному малому підприємству “Фінмаркет” для будівництва  висотного багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно- офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства, пише Незалежний громадський портал. 

Відповідний проект рішення оприлюднений на сайті міськради.

Згідно з ним, міське управління архітектури та містобудування 14 січня 2016 року видало  ПМП “Фінмаркет” містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 10/ГП-25.1-04 від 14.01.2016 взамін № 114/ГП-25.1-04 від 23.06.2014. Натомість ці документи не відповідають вимогам чинного законодавства України, зокрема Державним будівельним нормам та містять невідповідності з наступних підстав.

Так, у пункті 10 розділу “Загальні дані” містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки зазначено основні техніко-економічні показники об’єкта будівництва: площа забудови — 2333,0 кв.м, поверховість об’єкта будівництва — 30 та умовна висота будинку — 73,5.

Водночас у відповідності до Державних будівельних норм (360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”) мінімальну розрахункову площу ділянки для окремого житлового будинку необхідно приймати, відповідно до кількості його мешканців, яка для будинків вище 9 поверхів становить 12,2 — 12 кв.м. на  людину.

“Надання дозволу на будівництво висотного багатоквартирного житлового будинку з  вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства із зазначеними в пункті 10 розділу “Загальні дані” поверховістю 30 та площею забудови  2333,0 кв.м на земельній ділянці  площею 2500 кв.м  є порушенням ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”,   затверджених Наказом Державного комітету України у справах містобудування і архітектури від 17.04.1992 № 44, в частині розрахунку площі забудови об’єкта будівництва.

Відповідно до ст. 29 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні. У разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні приймається рішення про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень”, – сказано у проекті рішення.

Довідка НГП. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, земля площею 25 соток на вул. Кам’янецькій, 2а є комунальною вланістю і знаходиться в оренді з 2009 року. Орендарем виступає місцеве приватне мале підприємство “Фінмаркет”. Договір оренди діє до травня 2018 року з правом пролонгації. Засновниками ПМП “Фінмаркет” є три особи: подружжя хмельницьких бізнесменів Сергія та Олени Пенкаль (обоє – кінцеві бенефіціари) і В’ячеслав Майор.

Залиште коментар

Також по темі

150 сільських бібліотек Хмельниччини отримали комп’ютери

Сільським бібліотекам Хмельниччини передали 300 комп’ютерів. За допомогою