Учасники Майдану привезли до Кам’янця правдиві свідчення про Революцію Гідності
Хоробрі обличчя, розібрані намети, палаючі шини та коктейлі Молотова – правдиві свідчення про Революцію Гідності і стан душі кожного українця після неї у вигляді картин привезли до Кам’янця творчі учасники Майдану.Учасники Майдану привезли до Кам’янця правдиві свідчення про Революцію Гідності
Хоробрі обличчя, розібрані намети, палаючі шини та коктейлі Молотова – правдиві свідчення про Революцію Гідності і стан душі кожного українця після неї у вигляді картин привезли до Кам’янця творчі учасники Майдану, повідомляє Хронікер.

«Для нас дуже важливо, аби люди великих і маленьких міст різних країн відчували і знали історію нашої країни. Тому виставка й називається «Правдиві свідчення». – розповідає ініціатор ідеї, культуролог Національної академії мистецтв України Наталія Мусієнко. – У ній беруть участь 15 митців плюс спеціально запрошений художник із кожного міста, куди ми приїжджаємо». Кам’янець-Подільський у цьому проекті представляє Ольга Якубовська.

Завдяки партнеру проекту, директору Програми імені Фулбрайта в Україні Марті Коломієць паралельно мандрівна виставка демонструється у Вашингтоні. Після Кам’янця-Подільського вона поїде до Чернівців, звідти – Івано-Франківська, Харкова та Дніпропетровська і нарешті – до Східної України. В нашому місті презентуватиметься до 25 травня.

Аби виставка мала можливість мандрувати, фотографії і картини в техніках колажу, живопису, асамбляжу, вишивки перевели в плакат – наймогутніше «слово» під час Революції Гідності.
Учасники Майдану привезли до Кам’янця правдиві свідчення про Революцію Гідності
«Люди, які стояли разом на Майдані, – це покоління 20-літніх. Ми у величезному боргу перед ними. Бо хтось залишився з нами, а когось уже немає – тих сміливих, які не боялися, йшли під кулі, – говорить художник, арт-менеджер Мар’ян Лунів. – Це – біль і страх, від яких ми виліковуватимемося ще дуже довго. Тому що з ними ми втратили ненароджених дітей, яких вони могли мати, покоління майбутнього».

Для наймолодшої художниці, 18-річної Анастасії Некипіли із Києва, чия робота «Наша сила в єдності» обрана постером для виставки в Кам’янці, участь у такому проекті – це спосіб пережити страшні події річної давності й звільнити власні емоції з душі та серця.

«Перша робота була створена 20 лютого, коли я дізналася про смерть знайомого на Майдані, – каже майбутній графічний дизайнер. – Наша сила – в єдності. Якщо ми, українці, будемо триматися разом – обов’язково переможемо».

Лілія ПЕТРУК

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього