Участь учнівської молоді Хмельниччини в Всеукраїнській трудовій акції «Юннатівський зеленбуд»Підведено підсумки Всеукраїнської трудової акції школярів та учнівської молоді «Юннатівський зеленбуд» за 2013 рік, яка щорічно проводиться Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та проходить під девізом «Садово-паркове мистецтво продовжують юні».Підведено підсумки Всеукраїнської трудової акції школярів та учнівської молоді «Юннатівський зеленбуд» за 2013 рік, яка щорічно проводиться Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та проходить під девізом «Садово-паркове мистецтво продовжують юні».

Головною метою акції є виховання у підростаючого покоління почуття господаря, формування творчої працелюбної особистості, економічної і екологічної культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем екології навколишнього середовища.

Трудова акція «Юннатівський зеленбуд» нині включає в себе два розділи. Розділ «Зелене коло рідного краю» передбачає створення нових лісів, лісових смуг, лісопарків навколо населених пунктів, а розділ

«Містам і селам зелені мережива» – створення та утримання зелених насаджень, озеленення вулиць та присадибних ділянок, вирощування посадкового матеріалу декоративних дерев, кущів, квітів.

В 2013 році школярі та учнівська молодь Хмельниччини взяли активну участь у заходах Акції і досягли помітних результатів.

Відповідно до підсумків Всеукраїнської трудової акції школярів та учнівської молоді «Юннатівський зеленбуд» 2013 року, ученицю 11 класу Шепетівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Новіцьку Ольгу визнано в числі переможців Акції та нагороджено Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за її практичні дії під час заходів акції «Юннатівський зеленбуд».
Такою ж Грамотою за створення нових лісів, лісопарків навколо населених пунктів, утримання зелених насаджень, вирощування посадкового матеріалу декоративних дерев, кущів, квітів під час Всеукраїнської акції «Юннатівський зеленбуд» нагороджено колективи вихованців гуртка «Юні екологи» з Кам\’янець-Подільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15, гуртка «Юні акваріумісти» Славутського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та гуртка «Юні натуралісти» Соколецької ЗОШ І-ІІ ступенів Дунаєвецького району.

Лист подяки від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, за роботу з дітьми з вивчення сучасних технологій вирощування лісових культур та втілення ними своїх знань на практиці під час акції «Юннатівський зеленбуд», надано керівникам учнівських колективів Хмельницької області:
– Александровій Катерині Володимирівні, керівнику гуртка «Юні екологи», вчителю біології Кам\’янець-Подільського НВК № 9;
– Віцюк Валентині Степанівні, вчителю біології Шепетівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4;
– Петрук Світлані Миколаївні, керівнику гуртка «Юні акваріумісти» Славутського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України висловив щиру вдячність дирекції Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА, керівникам загальноосвітніх і позашкільних закладів Хмельниччини за організацію активної участі школярів та учнівської молоді регіону у Всеукраїнській акції «Юннатівський зеленбуд» у 2013 році.

Школярі і юннати нашого краю протягом десятиліть були активними учасниками «зеленбудівських» заходів, де наполегливою працею та здобутками своїх трудових справ упевнено утримували лідируючі позиції, що завжди відзначалось їх організаторами.

Варто відзначити, що за підсумками участі в заходах «ЗЕЛЕНБУДУ» знаменитої Піонерської мічурінської п’ятирічки радянської епохи (1971-1975 рр.), юннати Хмельниччини стали її переможцями і в 1976 році були нагороджені спеціальною відзнакою – медаллю «ПЕРЕМОЖЕЦЬ ЗЕЛЕНБУДУ», яка й понині посідає почесне місце в експозиції юннатівських нагород Хмельницького ОЕНЦУМ.
Славні традиції, як достойний приклад нам, мають жити і перемагати!

За матеріалами: виконавчого комітету Хмельницької міської ради

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього