Україна відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
Щороку 27 січня вся світова спільнота вшановує пам’ять жертв ГолокостуУкраїна відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
Міжнародний день пам\’яті жертв Голокосту — пам\’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в\’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

\”Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість\”, – йдеться в резолюції ГА ООН. Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами – ще понад 90 держав.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам\’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам\’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам\’ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.
Уперше Міжнародний день пам\’яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р. Проте деякі країни відзначали цей день і раніше.

Для українців жахливим символом Голокосту став Бабин Яр — місце розстрілу понад 150 тисяч євреїв та представників різних національностей. Також до Дня пам\’яті Голокосту у багатьох школах і вищих навчальних закладах Хмельницького пройдуть уроки пам\’яті і круглі столи, присвячені цій скорботній даті.
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 р. на державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам\’яті жертв Голокосту у 2012 році.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього