Українці за рік забрали з банків 80 млрд гривень
За 11 місяців, навіть з урахуванням девальвації гривні, відтік вкладів склав близько 80 млрд грн.Українці за рік забрали з банків 80 млрд гривень
За 11 місяців, навіть з урахуванням девальвації гривні, відтік вкладів склав близько 80 млрд грн.
Відтік депозитів стався через низку причин. Перша − події в Криму та на Сході країни. Хоча в цих регіонах частина банків переводили кошти в інші відділення, частина залишилася на рахунках відповідних відділень. Так, за даними Forbes, строкові вклади українців на рахунках банків у Донецькій області станом на 1 вересня становили 28,25 млрд грн, або 7,7% від загальних строкових вкладів у системі; в Луганській області цей показник склав 6,2 млрд грн, або 1,84% від усіх депозитів українців.
Другою причиною відтоку стала девальвація національної валюти. Перед загрозою знецінення заощаджень громадяни просто відмовляються зберігати гроші в банках, вилучаючи депозити і переводячи їх у долари, або ж купуючи землю і нерухомість.
Крім того, на поведінку вкладників впливають і обмеження на зняття валюти з рахунків, введені НБУ. Через такі ліміти населення побоюється, що доступ до власних коштів буде обмежено ще сильніше, і вважає за краще зберігати кошти в інших активах.
Трійка ж банків – власників найбільших депозитів не змінилася. Це − ПриватБанк Ігоря Коломойського, державний Ощадбанк і Дельтабанк Миколи Лагуна.

Кошти фізичних осіб в українських банках (строкові), млрд грн

Українці за рік забрали з банків 80 млрд гривень

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього