Народні депутати з міжфракційного об\’єднання УКРОП просять міністра екології Остапа Семерака вжити негайних заходів для запобігання техногенній катастрофі, яка може виникнути внаслідок забруднення річок Случ та Хомора промисловими стоками паперових фабрик та комунальних підприємств.
УКРОП вимагає у міністра екології запобігти екологічній катастрофі на річках Случ і ХомораУКРОП вимагає у міністра екології запобігти екологічній катастрофі на річках Случ і Хомора

Народні депутати з міжфракційного об\’єднання УКРОП просять міністра екології Остапа Семерака вжити негайних заходів для запобігання техногенній катастрофі, яка може виникнути внаслідок забруднення річок Случ та Хомора промисловими стоками паперових фабрик та комунальних підприємств. Відповідний депутатський запит на ім\’я міністра був зачитаний під час пленарного засідання Верховної Ради 20 травня. Його підписали народні депутати Олександр Дубінін, Валентин Дідич, Олександр Шевченко, Віталій Купрій, Тарас Батенко та Андрій Денисенко.

«Майже три місяці поспіль на Житомирщині, Хмельниччині та Рівненщині спостерігається відчутна соціальна напруга, викликана катастрофічним забрудненням річок Хомора та Случ паперовими фабриками та комунальними підприємствами, які розташовані в їхніх басейнах», – йдеться у тексті запиту. Депутати посилаються на результати аналізів відібраної з цих річок води, які свідчать про високий рівень її токсичності, що призводить до вимирання флори і фауни.

УКРОП вимагає у міністра екології запобігти екологічній катастрофі на річках Случ і Хомора
УКРОП вимагає у міністра екології запобігти екологічній катастрофі на річках Случ і Хомора

Автори запиту звернули увагу міністра на те, що через забруднення під загрозою опинилося також життя та здоров\’я мешканців низки населених пунктів, розташованих вздовж річища водойм на території Хмельницької, Житомирської та Рівненської областей.

«Враховуючи загрозливий екологічний стан річок Случ та Хомора, а також зростання соціального невдоволення населення, яке опинилося в умовах жорстких обмежень у використанні води, просимо невідкладно вжити заходів із запобігання екологічній катастрофі», – наголошується в запиті. Також депутати просять Остапа Семерака ініціювати розслідування та притягнути до відповідальності винних осіб.

Голова Хмельницької обласної організації політичної партії УКРОП Дмитро Йовдій наголосив, що досить довго органи влади ігнорували дану проблему. Проте під тиском громадськості, внаслідок численних пікетувань підприємств-забруднювачів, звернень до правоохоронних органів Житомирська обласна державна адміністрація навіть оголосила надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня, прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.242 Кримінального кодексу України(порушення правил охорони надр). Але незважаючи на це, підприємства –м забруднювачі не припиняють свою протиправну діяльність. Сподіваємось, що спільними зусиллями нам вдасться змусити власників цих підприємств переглянути своє ставлення та відвернути екологічну катастрофу у регіоні.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього