Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому інформує про зміни до пенсійного законодавства
28 грудня 2014 року Верховною Радою прийнято Державний бюджет України на 2015 рік та низку законів, якими внесено зміни в пенсійне законодавство.Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому інформує про зміни до пенсійного законодавства
28 грудня 2014 року Верховною Радою прийнято Державний бюджет України на 2015 рік та низку законів, якими внесено зміни в пенсійне законодавство.

1. Законом України № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»:
– змінено розміри «спеціальних» пенсій: з 70 до 60 відсотків для прокурорів, державних службовців, суддів, народних депутатів, службовців органів місцевого самоврядування та з 80 до 60 відсотків для науковців, яким також змінено умови обчислення пенсій по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та пенсій у зв’язку із втратою годувальника;
– скасовано достроковий вихід на пенсію за 1,5 року до досягнення пенсійного віку через звільнення осіб у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я та за 2 роки – особам, що звільняються у зв’язку із закриттям ЧАЕС;

– передбачено, що окремі види надбавок та підвищень до пенсій встановлюються Кабінетом Міністрів України.
2. Законом України № 80-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2015 рік» затверджено розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати: для осіб, які втратили працездатність з 1 січня 2015 року – 949 грн. (збережено на рівні минулого 2014 року), а з 1 грудня – 1074 грн.; працездатних осіб з 1 січня 2015 року – 1218 грн. (збережено на рівні минулого 2014 року), а з 1 грудня – 1378 грн.
3. Законом України № 71-VІІІ «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»:
– змінено межу для оподаткування «великих» пенсій: 15 відсотків – якщо база оподаткування місячного оподаткованого доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (12180грн.), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року; 20 відсотків – якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.
– встановлено новий порядок сплати збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від 2 до 10 відсотків (при купівлі іноземної валюти, при відчуженні легкових автомобілів, при клеймуванні ювелірних та побутових виробів).
4. Законом України “Про внесення змін до статті 37 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” встановлено мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на рівні не нижче двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 січня 2015 року — 949 х 2= 1898 грн.).

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення