Служба безпеки України у межах компетенції напередодні та під час позачергових виборів до Верховної Ради України вживає необхідних заходів для своєчасного виявлення та припинення проявів терористичного та іншого протиправного характеру стосовно кандидатів у народні депутати та інших учасників виборчого процесу, сприяння органам державної влади у забезпеченні демократичних, конституційних засад для волевиявлення громадян
Управління СБ України у Хмельницькій області нагадує, що за злочини у сфері виборчого законодавстваСлужба безпеки України у межах компетенції напередодні та під час позачергових виборів до Верховної Ради України вживає необхідних заходів для своєчасного виявлення та припинення проявів терористичного та іншого протиправного характеру стосовно кандидатів у народні депутати та інших учасників виборчого процесу, сприяння органам державної влади у забезпеченні демократичних, конституційних засад для волевиявлення громадян.

Управління СБ України у Хмельницькій області нагадує, що за злочини у сфері виборчого законодавства

Управління СБ України у Хмельницькій області нагадує, що за злочини у сфері виборчого законодавства, визначені розділом V (злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина) Кримінального кодексу України, передбачено кримінальну відповідальність, у тому числі позбавлення волі строком до дванадцяти років. Президент України Петро Порошенко підписав Закон \”Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян\”.
Згідно із вказаним Законом посилено кримінальну відповідальність за підкуп виборців. Так, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, караються штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеженням волі на той самий строк.
Пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за будь-які дії, пов’язані з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, караються обмеженням волі на строк до 3-х років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.
Здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів, робіт, послуг карається обмеженням волі на строк від 2 до 4 років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.
Закон також посилює кримінальні санкції за вчинення злочинів щодо порушення виборчих прав громадян. Так, згідно із частиною 1 статті 157 КК України за перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб\’єкта виборчого процесу, члена виборчої комісії або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень, поєднані з підкупом, обманом або примушуванням, збільшено строк позбавлення волі з 2 до 3 років. Такий злочин класифікуватиметься як злочин середньої тяжкості.

Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії або іншою службовою особою з використанням свого службового становища,- караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.
Також, до тяжких злочинів тепер віднесено незаконну вимогу або вказівку службової особи з метою вплинути на рішення виборчої комісії (позбавлення волі на строк від 5 до 10 років), підробку виборчих документів (від 3 до 7 років), викрадення або приховування виборчої скриньки з бюлетенями або протоколу про підрахунок голосів виборців (від 5 до 7 років).
Законом також встановлюється кримінальна відповідальність за отримання виборчого бюлетеня особою, яка не має права його отримувати (штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років).
В Управлінні СБ України у Хмельницькій області функціонує цілодобовий «телефон довіри» (65-12-57) та створено оперативні групи для надання правової оцінки отриманим у встановленому законодавством порядку повідомленням громадян про порушення виборчого законодавства.
СБУ попереджає, що у разі встановлення фактів порушень виборчого законодавства, буде прийнято відповідних заходів реагування та притягнення винних до кримінальної відповідальності.
Прес-центр СБ України у Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього