Уряд «вкрав» у хмельничан 220 млн грн компенсації за ризики техногенної катастрофи
Депутатська група «Народний контроль» разом із хмельничанами бореться за 220 млн гривень за ризики техногенної катастрофи, які області ще з минулого року боргує Уряд, проігнорувавши Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».Уряд «вкрав» у хмельничан 220 млн грн компенсації за ризики техногенної катастрофи
Депутатська група «Народний контроль» разом із хмельничанами бореться за 220 млн гривень за ризики техногенної катастрофи, які області ще з минулого року боргує Уряд, проігнорувавши Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».

Щороку виробники атомної енергії нараховують на казначейські рахунки кошти за компенсацію ризику техногенної катастрофи. Надалі гроші мають виділятися громадам, які живуть поблизу небезпечних обʼєктів.

Закон чітко регламентує, на що повинні витрачатись ці кошти – якісні дороги для швидкої та безпечної евакуації людей, благоустрій, ремонт сховищ, забезпечення населення засобами захисту та розбудова соціально-культурних об’єктів.

Серед міст, які мають право на компенсацію, і Славута, що у 30-кілометровій зоні Хмельницької атомної електростанції. У 2014 році на рахунки Славутської міської ради мали надійти майже 3,5 млн гривень. Утім…

«28 грудня минулого року Кабінет Міністрів вніс зміни до своєї Постанови – гроші забрали з рахунків без пояснень і аргументації. Для громади це означає, що ми не змогли закупити пов’язки, калій йодид – препарат першої необхідності для захисту від радіації, не змогли відремонтувати дороги, аби швидко та безпечно евакуювати населення, підтримувати у належному стані сховища від радіації», – пояснює ситуацію Славутський міський голова Василь Сидор.

За словами головного юристконсульта ДП «НАЕК «Енергоатом» Олени Лозицької, підприємство у повному обсязі перерахувало кошти на казначейські рахунки, як того вимагав Закон України, але гроші не дійшли ні до громад, ані не повернулися на рахунки державного підприємства.

Славутська міська рада звернулась до суду, та представники Феміди не побачили жодних порушень у діях міністрів.

Відтак активісти «Народного контролю» Степан Шульга та Ігор Світлик вже звернулися до народного депутата України, секретаря Антикорупційного комітету у ВРУ, лідера «Громадського руху «Народний контроль» Дмитра Добродомова з проханням втрутитися у ситуацію та в межах своїх повноважень змусити Уряд негайно повернути кошти громаді.

Нагадаємо, партія «Громадський рух «Народний контроль» наполягає на звітуванні Уряду згідно Процедурі, та негайній його відставці за провал реформ та фіктивну боротьбу із корупцією.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього