Узаконення самочинного будівництва без штрафів
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено інформаційно – правове роз\’яснення законодавства щодо узаконення самочинного будівництва.Узаконення самочинного будівництва без штрафів
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено інформаційно – правове роз\’яснення законодавства щодо узаконення самочинного будівництва.
Так, в першу чергу необхідно зазначити те, що відносини щодо прийняття в експлуатацію об\’єктів будівництва збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт регулюються відовідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Наказу Мінрегіону №79 від 13.01.2015р. «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорії складності, які збудовано без дозволу на виконання будівельних робіт», який нещодавно набрав чинності.
До кінця 2015 року встановлена процедура легалізації самочинно побудованих споруд без штрафних санкцій, вступила в силу, так звана «будівельна амністія».
Відповідно до зазначених нормативних документів підпадають під зазначено дію наступні об\’єкти:
1) Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди;
2) Громадські будинки І та ІІ категорій складності;
3) Будівлі і споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.
В першу чергу зацікавленій особі, щоб досягнути бажаного результату слід підготувати наступні документи:
1. Заяву щодо узаконення самочинного будівництва житлового будинку до 300 кв. м. або господарської будівлі до 100 кв. м.;
2. Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту в експлуатацію.
3. Нотаріально засвідчені копії документів, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт та технічного паспорта.
Якщо об\’єкт площею більше 300 кв.м необхідно подати наступні документи:
1)Відповідну заяву;
2)Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту до експлуатації;
3)Звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації.
4)Нотаріально засвідчені копії документів, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт та технічного паспорта
Із зазначеними документами громадянину необхідно звернутись до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Після прийняття даних документів в ЦНАПі спеціалісти передадуть Ваші документи до Інспекції Держбудархконтролю. Інспекція протягом 10 робочих днів перевіряє повноту зазначених даних та реєструє подану декларацію – безоплатно.
Після чого один примірник залишається в Інспекції, яка її зареєструвала, а другий примірник з відміткою Інспекції через ЦНАП повертається замовнику.
Також громадянам слід пам\’ятати, що дана норма Закону розповсюджується на самобуди, які були зведені в період з 1992-2011 років.

Громадська організація «Юридично-Інформаційний Центр» адреса: м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113,
юрист Літвін Олег Юрійович, тел. 067 – 381 06 – 41

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення