В Берездові дзвеніло від Хмельницької АЕС
19 липня цього року колектив інформаційного центру разом із спеціалістами Хмельницької АЕС із просвітницькою метою поїхали у школу села Берездів Славутського району.В Берездові дзвеніло від Хмельницької АЕС
19 липня цього року колектив інформаційного центру разом із спеціалістами Хмельницької АЕС із просвітницькою метою поїхали у школу села Берездів Славутського району.

На сьогоднішній день у Берездівському навчально-виховному комплексі із 150- ти річною історією навчається біля 300 дітей. Олена Максимчук – директор навчального закладу, закохана в свою справу і вважає, що треба не тільки вчити, а й постійно вчитись самому, завжди бути в творчому пошуку. Тому вона завжди підтримує вчителів, які намагаються дати дітям більше знань, зацікавити їх дослідницькою, науковою діяльністю. Саме таким вчителем є викладач фізики Ванда Прокопченко. Після екскурсії на Хмельницьку АЕС, яку організував інформаційний центр, вона дуже зацікавилась темою впливу атомної станції на довкілля та на здоров’я людей, які проживають поблизу АЕС. Її вихованка Даринка Поліщук брала участь у конкурсі рефератів «Атомна енергетика і ми» – 2016 і посіла перше місце із рефератом «Отримання та використання радіоактивних ізотопів». Зараз іще одна її учениця Оксана Стецюк працює над науковою роботою «Хмельницька АЕС. Радіаційний вплив на довкілля» для Малої Академії Наук. Адміністрація школи звернулась до генерального директора ВП ХАЕС Миколи Панащенко із проханням допомогти із вимірюванням радіаційного фону у вказаних юною дослідницею місцях, йдеться у повідомленні прес-служби Хмельницької АЕС.

Приїзд делегації з Хмельницької АЕС здійснив, можна сказати, бум серед школярів. Начальник лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки Андрій Тіщенко, після проведеного інструктажу, дозволив їм самим робити вимірювання дозиметром-радіометром МКС-07 \”Пошук\”. Міряли все, що їх оточувало. Емоції зашкалювали. «Виявляється, що ми живемо в чистій екологічній зоні», – підсумувала Ванда Прокопченко.

Фахівці Хмельницької АЕС розповіли, як працює АЕС, як ведеться радіаційний та екологічний моніторинг в 30-ти км зоні навколо Хмельницької АЕС, як діють пункти автоматизованої системи радіаційного контролю, які параметри вони контролюють, які наявні радіоактивні елементи в ґрунтах, повітрі, воді, як перевіряється якість води, який радіаційний фон вважається нормальним… і ще багато запитань, на які діти отримали вичерпні відповіді. І головне – з перших вуст досвідчених фахівців.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього