В Будинку офіцерів мікрорайону Раково знаходиться "ядерна валізка"
За допомогою цього пристрою в окремих випадках відбувається пуск балістичних ракет.В Будинку офіцерів мікрорайону Раково знаходиться "ядерна валізка"
За допомогою цього пристрою в окремих випадках відбувається пуск балістичних ракет.

Унікальний експонат зберегли ветерани хмельницької 19-ої ракетної дивізії Ракетних військ стратегічного призначення та 19-ої ракетної бригади ЗСУ.
Ветеранська організація на згадку про минулу ядерну міць України відтворила в експозиції Будинку офіцерів макет діючого командного пункту полка РВСП.
Виконаний він у вигляді вертикального контейнера, який колись був розміщений під землею в шахті, подібної ракетної. З командного пункту здійснюється управління десятьма пусковими установками полку, в кожній з яких знаходилось по одній міжконтинентальній балістичній ракети 15А35 комплексу УР-100Н УТТХ. Така ракета доставляє до цілей на дальність до 10.000 км шість боєголовок, кожна еквівалентом 550 кілотонн тротилу.
30 Хиросим. Одна боєголовка. Всього на ракетах полку таких боєголовок було 60.

В Будинку офіцерів мікрорайону Раково знаходиться "ядерна валізка"

Відсік командного пункту зроблений з тренажера дивізії і повністю відтворює інтер\’єр справжнього командного пункту, за виключенням прозорих вставок в стінках, дозволяючих спостерігати за діями бойового розрахунку.
Що ж стосується \”ядерної валізки\” – пристрій для автономного пуску ракет, зрозуміло, учбовий. \”Валізка\” є складним електронним пристроєм. У кількості двох штук вони знаходились на командному пункті ракетного полку. За допомогою роз\’єму, який видно правіше ручки для перенесення, пристрої постійно були підключені до засобів передачі команд бойового управління. Розрахунок автономного пуску підключає \”валізку\” до апаратури ракетної шахти, виконує відповідні процедури, і має кілька хвилин для відходу на безпечну відстань. Після цього ракета стартує, а офіцери їдуть до наступної шахти або повертаються на командний пункт.
\”Валізка\” за розмірами дещо менше звичайного дипломата. Важить приблизно кілограмів шість-сім. В основному за рахунок захисного корпуса. Про його міцність можна судити по діалогу з ветераном Ракетних військ:
– Поставте пристрій на пульт, зручніше буде фотографувати.
– Небезпечно, а раптом впаде.
– Молода людина, він на ядерну війну розрахований. Навіть якщо весь будинок офіцерів впаде, чемоданчик залишиться.

В Будинку офіцерів мікрорайону Раково знаходиться "ядерна валізка"

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього