В червні туристи принесли Хмельниччині 46 тисяч гривень
Протягом червня поточного року місцеві бюджети Хмельницької області поповнилися на 46 тисяч гривень туристичного збору.В червні туристи принесли Хмельниччині 46 тисяч гривень
Протягом червня поточного року місцеві бюджети Хмельницької області поповнилися на 46 тисяч гривень туристичного збору. Торік за вказаний період було сплачено 28 тисяч гривень цього платежу, що свідчить про активізацію мандрівок на теренах нашого краю.
Загалом за підсумками І півріччя 2015 року місцеві бюджети нашого краю отримали 329 тисяч гривень туристичного збору, повідомляють на сайті ДФС України в Хмельницькій області.
На думку фахівців, за умови розвитку належної інфраструктури на Хмельниччині місцеві бюджети можуть отримувати від туризму значно більші додаткові надходження. Але й зараз, якщо всі податкові агенти сумлінно його перераховуватимуть в бюджет, варто сподіватися на додаткові кошти у місцевих скарбницях.
Відтак, у Головному управлінні ДФС у Хмельницькій області звертають увагу представників бізнесу, що згідно із пп. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 р. ХІІ податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
Перелік податкових агентів визначений п. 268.5 ст. 268 р. ХІІ ПКУ. Так, згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння збору може здійснюватися адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами; квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму; юридичними особами або фізичними особами – підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.
«Відомо, що туристичною перлиною Хмельниччини є Кам‘янець-Подільський, який посідає третє місце в Україні за кількістю архітектурних та культурних пам‘яток. Місто над Смотричем активно реставрується і з кожним роком приваблює усе більше подорожуючих як з України, так і з-за кордону. У цьому чимала заслуга міської громади і її очільника колишнього податківця Михайло Сімашкевича. Такий приклад варто наслідувати, бо саме професіонали і патріоти, які знають і люблять рідний краю, можуть його реально пропагувати для інших». – зауважив заступник начальника ГУ ДФС у Хмельницькій області Вячеслав Семенюк.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення