В Городоцькому районі було проведено восьмиденний семінар–навчання щодо важливості проведення сівозмін та особливостей підготовки до весняних польових робіт в областіЗ метою підвищення наукового рівня керівників агроформувань області та керівників районних структурних підрозділів галузі АПК, на базі смт. Сатанів, Городоцького району, було проведено восьмиденний семінар – навчання щодо важливості проведення сівозмін та особливостей підготовки до весняних польових робіт в області.З метою підвищення наукового рівня керівників агроформувань області та керівників районних структурних підрозділів галузі АПК, на базі смт. Сатанів, Городоцького району, було проведено восьмиденний семінар – навчання щодо важливості проведення сівозмін та особливостей підготовки до весняних польових робіт в області. У роботі семінару взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Стрілецький, заступники – Володимир Кальніченко та Іван Одземок, керівники служб та науковці області.

На підведенні підсумків навчань виступив заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Галищук, який зазначив, що насамперед значну увагу потрібно приділяти підвищенню культури землеробства. В свою чергу, важливе значення має правильна сівозміна, яка є головною і незамінною ланкою що впливає на родючість ґрунту і врожайність сільськогосподарських культур. На основі сівозмін створюють системи удобрення, механічного обробітку ґрунту і захисту посівів від бур\’янів, шкідників та збудників хвороб. «Безсистемне проведення цих заходів, без врахування того, що вирощували на полі в попередні і що буде висіяно в наступі роки, призводить до низької ефективності й запущеності полів. У правильних сівозмінах краще виявляються об\’єктивні закони землеробства, а дотримання їх дає змогу регулювати кругообіг елементів живлення рослин у сільському господарстві.», – наголосив Володимир Іванович.

Поряд з тим, він також зауважив, що сівозміни забезпечують найраціональніше використання орних земель, матеріальних і трудових ресурсів. Вони є організаційно-територіальною основою сталого землеробства. Порушення їх, нехтування елементарними вимогами до чергування культур, біології ґрунту і рослин завдає непоправної шкоди культурі та сталості землеробства, продуктивності землі.

У своїх виступах, керівники обласних аграрних служб та науковці, дали конкретні поради щодо вирощування ранніх зернових культур, кукурудзи, цукрових буряків та соняшнику. Йшлося також про використання мінеральних добрив, гербіцидів, боротьбу із шкідниками сільгоспкультур, оптимальні строки посівів, сучасні інтенсивні технології, покращення родючості грунтів та інше.

На завершення роботи Володимир Галищук висловив переконання, що всі корисні поради та рекомендації, що прозвучали на семінарі, матимуть практичне значення для керівників та спеціалістів усіх господарств Поділля.

Г.Сапожнік

За матеріалами: Хмельницької обласної державної адміністрації

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього