У Хмельницькому порахували, скільки насправді пільговиків перевозить комунальний транспорт. Експеримент тривав впродовж тижня. Результат вразив: з десятьох пасажирів – вісім пільговиків. Як вберегти тролейбусників від банкрутства – з\’ясовували наші кореспонденти.У Хмельницькому порахували, скільки насправді пільговиків перевозить комунальний транспорт. Експеримент тривав впродовж тижня. Результат вразив: з десятьох пасажирів – вісім пільговиків. Як вберегти тролейбусників від банкрутства – з\’ясовували наші кореспонденти.
Зазвичай кондуктор Валентина кожної зміни продає квитки не більш як ста пасажирам. Під час експерименту вона продала стільки лише за один рейс.

Євгенія Величко, кондуктор Хмельницького комунального підприємства Електротранс:

– На кожного пасажира – різні талони: з проїзними-безкоштовний, для посвідчення – пільговий, а цей – обичний талон. Особливо в часи пік дуже важко робити.

Пенсіонери від нових правил – не в захваті. Пояснюють – дуже незручно.

Валентина Шевчук, пенсіонерка:

– Лишня заморока, дивишся, шукаєш, де воно. Зручніше було так як було: заходиш, вільно, ніхто тебе не зачіпає. А пенсійний треба шукати, десь він, можеш і забути його, а як будеш весь час – ще й загубиш його.

У Хмельницькому Електротрансі запевняють – на експеримент пішли винятково з економічних міркувань. Пільговиків уже стільки, що власними силами підприємству не вдається заробляти навіть на зарплату водіям.

А механізм державних компенсацій за перевезення пільговиків працює нестабільно. За 2012 рік держава заборгувала хмельницьким тролейбусникам майже 4 мільйони гривень.

Віктор Паламарчук, директор Хмельницького комунального підприємства Електротранс:

– На сто платних пасажирів ми перевозимо 400-450 безкоштовних пасажирів. Якщо помножити 400 пасажирів на гривну двадцять п\’ять і помножити на вісім годин, то підприємство тільки на одному маршруту втрачає чотири тисячі в день, а якщо помножити на 22 робочі дні, то маємо 88 тисяч тільки на одному маршруті.

У тролейбусному управлінні кажуть – за гроші, які Електотранс недоотримує з дежбюджету, можна було б і заробітну плату працівникам збільшити, і технічний стан машин підтримувати, і навіть оновлювати тролейбусний парк.

Василь Морозюк, майстер Хмельницького комунального підприємства Електротранс:

– 95 процентів тролейбусного парка вже відробили свій строк, нема запчастей, немає фінансування на запчасті. І ми своїми силами, як можемо, ремонтуєм.

За результатами експерименту спецкомісія міськради затвердила новий коефіцієнт співвідношення кількості безплатних пасажирів до платних. Сподіваються, Кабмін затвердить нові розрахунки. Якщо цього не станеться – вихід бачать у запровадженні персональних соціальних виплат пільговим категоріям громадян.

А поки що хмельницькі тролейбусники чекають, щоб держава повернула за пільгові перевезення хоча б торішній борг. Інакше вже у листопаді працівникам нічим буде платити зарплату.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього