Хмельницькі онкологи, мамологи, представники громадських організацій зустрілись аби обговорити питання боротьби із раком молочної залози. Адже хвороба нині «помолодшала», а лікування дороговартісне. Руку на пульсі тримають і у обласному департаменті охорони здоров’я. Наскільки сьогодні важливе для подолян питання захворювання на рак молочної залози, скільки пацієнтів і на якій стадії звертаються до лікарів? Наскільки жінки та їхні чоловіки обізнані з цією проблемою? Яка статистика захворювань? Безпечно чи ні? На ці та інші питання намагались відповісти медики краю, представники громадських організацій, зібравшись за круглим столом.

Директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків ЦУГЛЕВИЧ повідомив, що мамограф, що встановлено в онкодеспансер вже 4 роки як відслужив своє: “Цього року ми з обласного бюджету виділили 4,5 млн. грн. для закупівлі сучасного цифрового мамографа, додатково в 1-му півріччі виділено 3 млн. на закупівлю хіміопрепаратів. Ми виділили 5,5 млн. грн. на перезарядку рентгенрадіологічного обладнання, а також близько 2 млн. виділено на капітальний ремонт на хіміотерапевтичного відділення”
Лікарі стверджують, що своєчасне звернення і лікування у понад 90% випадків дає можливість повного вилікування даної хвороби. Гаррі ДРОБНЕР, мамолог онкологічного диспансеру: “За останній час в нас трошки зменшилась кількість занедбаних випадків. Але головне те, що необхідно обов’язково звернутися при наявності будь-якої патології до професіонала. Перша стадія дає нам можливість повністю вилікувати всіх жінок. У нас мамологічний центр працює під таким девізом: жінка прийшла з молочною залозою, вона з цією молочною залозою має піти до дому. На сьогоднішній день ми робимо всі пластичні операції без винятку, які проводяться в усьому світі. Що нам вдалось досягти: 83% наших хворих отримують комбіноване лікування. Ми збільшили термін виживання – від 42 до 83, так як в інших країнах світу\”
Головний лікар онкодиспансеру, Леонід БРИНДІКОВ вважає: \”–Я вважаю, що один із таких шляхів – профілактика. Цю профілактику потрібно находити вже на генетичному рівні. Коли ми находимо маленьку пухлинку, ми радіємо, що вона маленька. А коли ми на генетичному рівні знаходимо, то ми будемо думати на генетичному рівні, тут ми будемо думати за медикаменти, які можуть це змінити, і ця пухлина не буде розвиватись. Це буде найбільший крок у прогресії, в профілактиці раку молочної залози. Статистика на 25 відсотків за 10 років виросла. Тобто зараз треба бити на профілактику\”

Подробиці щодо зустрічі онкологів дивіться у сюжеті Поділля-центр 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього