В Хмельницькому відбувся семінар-нарада по залученню грантових та позабюджетних коштів
Під головуванням першого заступника міського голови Олександра Віннікова відбувся семінар-нарада щодо налагодження ефективної роботи.В Хмельницькому відбувся семінар-нарада по залученню грантових та позабюджетних коштів
Під головуванням першого заступника міського голови Олександра Віннікова відбувся семінар-нарада щодо налагодження ефективної роботи в напрямку забезпечення залучення позабюджетних коштів для вирішення нагальних завдань соціально-економічного розвитку громади. В роботі взяли участь представники комунальних підприємств, структурних підрозділів міської ради та закладів соціальної сфери.

\”Прийшли всі, хто зацікавлений в залученні коштів для розвитку підприємств та галузей. Ми обговорили можливості залучення небюджетних коштів для розвитку інфраструктури міста.

Ми щорічно затверджуємо бюджет та перелік капітальних видатків, які мають бути профінансовані з бюджету, але на жаль, цих коштів недостатньо для покращення інфраструктури міста та забезпечення належних та якісних умов для проживання в місті Хмельницькому. Потреби набагато більші і в цій ситуації є потреба залучення позабюджетних коштів для вирішення проблем\”, – сказав Олександр Федорович. Також перший заступник закликав до активної та результативної роботи. Далі директор департаменту економіки Хмельницької міської ради Олена Бохонська поінформувала присутніх про досвід інших міст у сфері написання проектів. \”Нам потрібні ідеї, адже будь-який задум може бути сформований у вигляді проекту та поданий на конкурси\”, – наголосила Олена Валеріївна.
Про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування поінформувала головний спеціаліст відділу інвестицій та енергозбереження департаменту економіки Хмельницької ради Олена Поліщук.

Зокрема вона зазначила, що Всеукраїнський конкурс проводиться ще з 2002 року як один з інструментів державної підтримки місцевого самоврядування у вирішенні питань регіонального розвитку. Співфінансування проекту – фінансування з державного бюджету не більше 80% загального бюджету проекту, з місцевого бюджету або коштів партнерів не менше 20%.

Кошторис витрат на реалізацію Проекту може включати тільки ті видатки, що забезпечують реалізацію заходів, зокрема, це можуть бути: кошти на здійснення робіт і придбання будівельних та інших матеріалів і технічного устаткування; кошти на здійснення організаційно-технічних, комунікаційних та інших заходів за Проектом (оплата виконавцям, придбання оргтехніки, випуск презентаційних матеріалів тощо); кошти на розробку технічної документації; кошти, необхідні для отримання кваліфікованої експертної допомоги із спеціалізованих питань; кошти на експертизу проектної документації об’єктів будівництва.

З другого питання порядку денного, яке стосувалося залучення коштів міжнародної технічної допомоги для вирішення нагальних завдань соціально-економічного розвитку громади інформувала начальник відділу підприємництва департаменту економіки Хмельницької міської ради Тетяна Пшедзял.

Вона розповіла, що на сьогодні є багато донорів, які періодично оголошують конкурси на фінансування проектів у певних галузях. Проте, на жаль, потенціал донорських організацій, які готові фінансувати впровадження різноманітних проектів, використовується мало.

Далі коротко розповіла про конкурси, в яких можна брати участь на даний час. На завершення роботи директор департаменту економіки Олена Бохонська закликала присутніх бути активними, подавати ідеї та запевнила, що департамент надаватиме усю потрібну допомогу.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього