В Хмельницькій області планують створити лікарняні каси
Лікарняна каса – це недержавна громадська членська організація, що сприяє охороні здоров’я та захисту прав пацієнтів, в основі якої лежать добровільні персоналізовані внески, для фінансування додаткових медичних послуг у межах прийнятої медичної програми.В Хмельницькій області планують створити лікарняні каси
Лікарняна каса – це недержавна громадська членська організація, що сприяє охороні здоров’я та захисту прав пацієнтів, в основі якої лежать добровільні персоналізовані внески, для фінансування додаткових медичних послуг у межах прийнятої медичної програми.

Свою роботу лікарняна каса проводить на договірній основі з медичними закладами.

Лікарняні каси планують працювати по наступним програмам: «Швидка допомога», «Поліклініка», «Стаціонар», «Профілактика», «Сімейна медицина».

Каси створюються для пенсіонерів і незаможних, але при бажанні вступити в касу зможе кожен, щось на зразок страхових компаній. На певний рахунок у банку члени каси перераховують щомісячний внесок.

Після першого внеску у разі хвороби, кошти каси спрямовуються на покращення медикаментозного і діагностичного забезпечення членів лікарняної каси, сприяння в отриманні ними екстреної і планової стаціонарної медичної допомоги, денного стаціонару, стаціонару вдома та підтримання матеріально-технічної бази лікувальних закладів.

У витрати на лікування також включаються медикаменти і вироби медичного призначення, лабораторні та інструментальні дослідження, харчування, утримання медичного обладнання, м’який інвентар, а також винагорода медичним працівникам.

У Хмельницькій області в повній мірі лікарняні каси не функціонують, але як показує досвід інших областей (Львівська, Полтавська, Житомирська) їх потрібно створювати для покращення якості медичного обслуговування населення.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього