В Хмельницькій області планують створити лікарняні каси
Лікарняна каса – це недержавна громадська членська організація, що сприяє охороні здоров’я та захисту прав пацієнтів, в основі якої лежать добровільні персоналізовані внески, для фінансування додаткових медичних послуг у межах прийнятої медичної програми.В Хмельницькій області планують створити лікарняні каси
Лікарняна каса – це недержавна громадська членська організація, що сприяє охороні здоров’я та захисту прав пацієнтів, в основі якої лежать добровільні персоналізовані внески, для фінансування додаткових медичних послуг у межах прийнятої медичної програми.

Свою роботу лікарняна каса проводить на договірній основі з медичними закладами.

Лікарняні каси планують працювати по наступним програмам: «Швидка допомога», «Поліклініка», «Стаціонар», «Профілактика», «Сімейна медицина».

Каси створюються для пенсіонерів і незаможних, але при бажанні вступити в касу зможе кожен, щось на зразок страхових компаній. На певний рахунок у банку члени каси перераховують щомісячний внесок.

Після першого внеску у разі хвороби, кошти каси спрямовуються на покращення медикаментозного і діагностичного забезпечення членів лікарняної каси, сприяння в отриманні ними екстреної і планової стаціонарної медичної допомоги, денного стаціонару, стаціонару вдома та підтримання матеріально-технічної бази лікувальних закладів.

У витрати на лікування також включаються медикаменти і вироби медичного призначення, лабораторні та інструментальні дослідження, харчування, утримання медичного обладнання, м’який інвентар, а також винагорода медичним працівникам.

У Хмельницькій області в повній мірі лікарняні каси не функціонують, але як показує досвід інших областей (Львівська, Полтавська, Житомирська) їх потрібно створювати для покращення якості медичного обслуговування населення.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Також по темі

Нового начальника поліції Хмельниччини антикорупціонери підозрюють у незаконному збагаченні

Громадська організація “Центр протидії корупції” розпочала вивчення декларацій