В сесійній залі Кам’янець-Подільської міської ради відбулися громадські слухання з приводу питання встановлення плати за в’їзд транспортних засобів на територію Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Охочих взяти участь в слуханнях було не багато, чи то через рясний дощ, чи через пізнє розміщення оголошення про проведення слухань на офіційному сайті міськради (з’явилось сьогодні близько11 ранку, а захід розпочався о 15:00).

В Кам’янці на громадських слуханнях “благословили” платний проїздВ сесійній залі Кам’янець-Подільської міської ради відбулися громадські слухання з приводу питання встановлення плати за в’їзд транспортних засобів на територію Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Охочих взяти участь в слуханнях було не багато, чи то через рясний дощ, чи через пізнє розміщення оголошення про проведення слухань на офіційному сайті міськради (з’явилось сьогодні близько11 ранку, а захід розпочався о 15:00).

В Кам’янці на громадських слуханнях “благословили” платний проїзд

Першою взяла слова директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури Майя Гурська. Вона розповіла про економічну складову запропонованого варіанту чергового варіанту плати за проїзд через Старе місто.Так, за її словами, провівши моніторинг було встановлено, що через дану ділянку дороги проїжджало 82 тисячі 300 автомобілів в місяць.

Одним з нововведень влади буде вартість проїзду – раніше всі автомобілі платили 5 гривень за разовий проїзд. Тепер планується для різних видів авто встановити іншу плату.

“Для пільгових категорій, що проживають на Підзамче та Довжку(2 райони, що межують з Старим містом, – НГП) залишать безкоштовний проїзд, для інших жителів цих районів – 1 гривня. Для всіх мешканців міста започаткуємо абонентську карточку номіналом 2 грн.”, – повідомила пані Гурська. Для того, щоб оформити та придбати таку картку потрібно буде пред’явити паспорт з місцевою припискою.

Всі інші автомобілі, що хочуть проїхати через Замковий міст мають залишити наступні суми на пунктах пропуску:

Легкові автомобілі – 5 грн.

Мікроавтобуси(від 5 до 17 посадкових місць) – 10 грн.

Міжміські автобуси – 20 грн.

Туристичні автобуси – 25 грн.

За попередніми підрахунками з такими тарифами місто зароблятиме в місяць 309 тисяч 509 грн. з ПДВ. “Чистий” дохідстановитиме 183, 953 гривні. Планується виділяти 10% від доходу на розвиток КП “Крок-плюс”, як надавачу послуг, 10% на розвиток історичного музею-заповідника. Решту 80% направлятимуть до цільового фонду міського бюджету.

Депутат Кам’янець-Подільської міської ради Сергій Акимович зачитав всім присутнім одну з пропозицій згідно акту обстеження технічного стану Замкового моста:

“Пункт 5.Обмежити рух автомобільного транспорту по загальній вазі не більше 3,5 т., швидкості до 30 км\\год і кількості одночасного перебування не більше 2 автомобілів на мості”. Тому ніяких великих машин на мості не повинно бути”, – заявив депутат. Нагадаємо, що стан конструкцій Замкового мосту оглядали спеціалісти зі Львова (http://ngp-ua.info/2014/06/13896) .

Наостанок виступив Віктор Шкварський, один з ініціаторів судового позову, щодо законності платного проїзду(в середині квітня Вінницький апеляційний суд визнав, що міськрада не мала права встановлювати плату за проїзд, – НГП). Громадський активіст закликав “не маніпулювати словами закон і гроші. Якщо ви не можете знайти гроші, то треба їх красти?…Вам плювати на рішення суду”.

Однак присутніх це не переконало: лише 4 людей проголосувало проти пропозицій влади. Таким чином вже найближчим часом виконком, один з ініціаторів платного проїзду, після “благословення” громади може повернути “кам’янецьку митницю”.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього