В Кам’янець-Подільському відбулася нарада на тему «Заповідні об’єкти, що знаходяться під охороною комунального підприємства «Надра Кам’янеччини»Днями заступник голови Кам’янець-Подільської райдержадміністрації Ігор Гай взяв участь у нараді на тему «Заповідні об’єкти, що знаходяться під охороною комунального підприємства «Надра Кам’янеччини». Зокрема, на нараді обговорювалася така пам’ятка природи місцевого значення, як «Врублівецький ліс».Днями заступник голови Кам’янець-Подільської райдержадміністрації Ігор Гай взяв участь у нараді на тему «Заповідні об’єкти, що знаходяться під охороною комунального підприємства «Надра Кам’янеччини». Зокрема, на нараді обговорювалася така пам’ятка природи місцевого значення, як «Врублівецький ліс».

Слід сказати, що цей заповідний об’єкт вже впродовж багатьох років знаходиться під охороною комунального підприємства «Надра Кам’янеччини», відповідно зберігається та дотримується екологічних вимог при використання природних ресурсів. Його площа становить 89 га. Він розташований поблизу с.Врублівці і входить до складу природно-заповідного фонду України, який охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

На території заповідного об’єкту дотримується заповідний режим, який передбачає заборону проведення такої господарської діяльності, яка може спричинити шкоду заповідному об’єкту та порушити екологічну рівновагу. Також забороняється рубка головного користування та лісовивідна рубка, будь-яке будівництво, не пов’язане з охороною території заповідного об’єкту, засмічення територій, знищення та пошкодження дерев, чагарників та трав’яної рослинності.

За словами керівника комунального підприємства «Надра Кам’янеччини» Ніни Скавренюк, на сьогодні такі рослини як сон-трава та горицвіт здійснюється посилений контроль за цими рослинами зі сторони її працівників, адже вони занесені до Червоної книги. Також під особливим контролем знаходиться таке реліктове дерево як берека лікарська та птах родини чаплевих – чапля сіра.

Штат працівників складає 37 чоловік, з яких 30 – це лісова охорона. У випадку зафіксованих порушень дотримання охоронних норм, до тих, хто їх порушує застосовуються штрафні санкції. До роботи працівників лісової охорони входить огородження мурашників та виготовлення і розвішування шпаківень. До цього вже багато років поспіль активно долучаються учні Врубловецької школи. Традиційно це проходить під час приліту птахів. Також в плани комунального підприємства «Надра Кам’янеччини» входить зробити екологічні стежки на території «Врублівецького лісу». Ці та інші питання знаходяться під контролем як на державному так і на обласному рівні.

За матеріалами Кам’янець-Подільської РДА

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього