В Кам’янеці-Подільському відбулось тренувальне комплексно-тактичне навчання з організації гасіння пожежі та рятування людей у багатоповерхівці10 лютого в м. Кам’янець-Подільський відбулося тренувальне комплексно-тактичне навчання пожежно-рятувальних підрозділів 2-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області та аварійних служб міст на тему: «Організація гасіння пожежі та рятування людей різними способами із верхніх поверхів будівель підвищеної поверховості» на базі новобудови 10-ти поверхової житлової будівлі по вул. Чехова 45/1 у м. Кам’янець-Подільський.10 лютого в м. Кам’янець-Подільський відбулося тренувальне комплексно-тактичне навчання пожежно-рятувальних підрозділів 2-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області та аварійних служб міст на тему: «Організація гасіння пожежі та рятування людей різними способами із верхніх поверхів будівель підвищеної поверховості» на базі новобудови 10-ти поверхової житлової будівлі по вул. Чехова 45/1 у м. Кам’янець-Подільський.

Під час ліквідації умовної пожежі відпрацьовувалися практичні питання. Серед них: ліквідація умовної пожежі, що виникла на 4-му поверсі багатоповерхівки, яка на момент прибуття пожежно-рятувальних підрозділів поширилась на площу 20 кв.м., а сходова клітина була повністю задимлена, на 4, 6 та 7 поверхах знаходяться постраждалі, які самостійно вийти з будівлі не можуть.

Рятувальники, які прибули на місце пожежі, відпрацювали декілька способів порятунку людей з верхніх поверхів. Зокрема рятували людей з вікна четвертого поверху комбінованим способом за допомогою триколінної та штурмової драбин, а постраждалих з 6-го та 7-го поверхів – автодрабиною АД-30.

Під час розвідки на 5 поверсі ланка газодимозахисної служби виявила ще одного потерпілого, який не може самостійно покинути небезпечну зону. Керівник ланки прийняв рішення про його евакуацію за допомогою рятувальної мотузки.

В процесі гасіння пожежі стало відомо, що в одного із газодимозахисників в апараті критичний тиск, і покинути приміщення зворотнім шляхом ланка не має можливості. Відтак було прийняте рішення провести саморятування вогнеборців за допомогою рятувальної мотузки.

Всього до проведення навчання залучено 25 чоловік особового складу та 4 одиниці пожежної та спеціальної техніки.

Крім того, за ходом навчань спостерігали представники органів місцевої влади, начальники караулів та командири відділень Дунаєвецького, Новоушицького, Чемеровецького, Городоцького гарнізонів цивільного захисту та вихованці Кам\’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Заступник начальника Головного управління ДСНС у Хмельницькій області полковник служби цивільного захисту Петро Сибіга дав високу оцінку злагодженості дій Кам’янець-Подільських рятувальників та зазначив, що поставлені завдання з гасіння умовної пожежі та рятування потерпілих виконані в повному об’сязі.

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

Всього до проведення навчання залучено 25 чоловік особового складу та 4 одиниці пожежної та спеціальної техніки.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього