В минулому році на Хмельниччині кількість людей, які постраждали від насильства у сім’ї, зменшилася на 121 особуЗ метою вирішення питань щодо сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми виконавчим комітетом Хмельницької міської ради в квітні 2013 року було прийнято рішення про створення відповідної Координаційної ради та затверджено Положення про неї. Основним завданням ради є розгляд питань щодо попередження негативних явищ, які виникають, та формуванню позитивного ставлення до сім’ї, відповідального батьківства, відродженню та збереженню національних сімейних цінностей, утвердженню рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, запобігання соціальному сирітству. На засіданнях Координаційної ради неодноразово заслуховували осіб, які вчиняли насилля в сім’ї, чи осіб, які постраждали від насилля.З метою вирішення питань щодо сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми виконавчим комітетом Хмельницької міської ради в квітні 2013 року було прийнято рішення про створення відповідної Координаційної ради та затверджено Положення про неї. Основним завданням ради є розгляд питань щодо попередження негативних явищ, які виникають, та формуванню позитивного ставлення до сім’ї, відповідального батьківства, відродженню та збереженню національних сімейних цінностей, утвердженню рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, запобігання соціальному сирітству. На засіданнях Координаційної ради неодноразово заслуховували осіб, які вчиняли насилля в сім’ї, чи осіб, які постраждали від насилля.

В управлінні праці та соціального захисту населення створено банк даних родин, в яких скоєно насилля в сім’ї відносно малолітніх дітей. Дані родини відвідуються, з’ясовуються обставини вчинення насильства, складаються акти, проводиться роз’яснювальна робота в сім’ях. Дітям, які зазнали насильства в сім’ї з боку дорослих, надається допомога службою у справах дітей, органами внутрішніх справ, центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, управлінням праці та соціального захисту населення. Протягом 2013 року здійснено 20 комісійних виїздів.

Постійно опрацьовується та поновлюється банк даних осіб, які постраждали від насильства в сім’ї, або в яких існує загроза його вчинення. Станом на 1 січня 2014 року на обліку перебуває 387 осіб, що в порівнянні з минулим роком на 121 особу менше. До осіб, які вчинили насильство в сім’ї застосовуються спеціальні заходи: офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї; взяття на профілактичний облік терміном на один рік; обов’язкове проходження корекційної програми; винесення захисного припису, відповідно до якого забороняється чинити певну дію по відношенню до жертви насильства в сім’ї. В разі порушення вимог захисного припису, особа притягується до відповідальності згідно з чинним законодавством (адміністративна або кримінальна відповідальність). В управлінні праці та соціального захисту населення ведеться журнал обліку заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення. Такі сім’ї залишаються на контролі в управлінні праці та соціального захисту населення і центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. В даних сім’ях здійснюється соціальне інспектування з наступним складанням відповідних актів. В минулому році складено 363 акти з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї та актів соціального інспектування сімей. З особами, які вчинили насильство в сім’ї, психологом та юристом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено роз’яснення щодо їх сімейних, батьківських, майнових прав та попереджено про відповідальність за вчинення насильницьких дій. Фахівцями центру з даними особами проводиться профілактична, психолого-реабілітаційна та корекційна робота. Даною роботою було охоплено 354 особи.

Для обізнаності громадян з питань насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми фахівці центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і служби у справах дітей розробили буклети, в яких роз’яснюється термін \”насильство в сім’ї\”, надаються рекомендації, як діяти, та в які установи звертатися потерпілому від насилля. Буклети розповсюджуються в навчальних закладах міста, в установах, організаціях.
В навчальних закладах та військових частинах міста фахівцями центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться лекційно-просвітницька та інформаційна робота з питань цього соціально-негативного явища. Проведено три засідання круглого столу: \”Молодь і насилля\”, \”Засади гуманітарної педагогіки як чинник попередження насильства над дітьми\”, \”Методика впровадження корекційних програм по насильству\”.

В загальноосвітніх навчальних закладах та установах соціального спрямування міста розповсюджено плакати на тему: \”Насильство в сім’ї – руйнує її\”, \”НІ насильству в сім’ї\”, \”Сильні не ображають!\”, \”Ні нерівності! Поважай жінку, не принижуй її!\”, тощо.

На засіданнях міської громадської організації \”Багатодітні сім’ї \”Ненька\” фахівцями управління праці та соціального захисту населення і представниками органів внутрішніх справ проведено роз’яснювальну роботу серед багатодітних родин міста щодо попередження насильства в сім’ї.

Цілодобово надається екстрена психологічна допомога консультантами-психологами спеціалізованої служби \”Телефон Довіри 15-50\”. На \”Телефон Довіри\” у 2013 році звернулось 83 особи з питань фізичного, психологічного та економічного насильства в сім’ї, яким була надана невідкладна анонімна психологічна допомога в телефонному режимі.

Щорічно управління та відділи Хмельницької міської ради беруть активну участь у Всеукраїнській акції \”16 днів проти насильства\”, основним завданням якої є привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї та підвищення рівня обізнаності населення із зазначених проблем.

Налагоджено співпрацю з Хмельницьким обласним центром соціально-психологічної допомоги. Особи, які постраждали від домашнього насилля, направляються до центру на тимчасове перебування та проходження психологічної адаптації. В 2013 році дві сім’ї перебували в даному центрі.
На сьогоднішній день насильство в сім’ї розглядається не як приватна проблема, а як проблема суспільна та комплексна, що має вирішуватись державними органами разом із громадськістю.

На даний час виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» у м. Хмельницькому покладено на службу у справах дітей, управління молоді і спорту, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та підрозділи органів внутрішніх справ. Координацію всіх дій покладено на управління праці та соціального захисту населення.

За матеріалами: виконавчого комітету Хмельницької міської ради

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього