В інтересах дітей ювенальними прокурорами Хмельниччини заявлено позовів на 19 мільйонів
Захист особистих і соціально-економічних прав дітей – першочергове завдання в роботі ювенальних прокурорів.В інтересах дітей ювенальними прокурорами Хмельниччини заявлено позовів на 19 мільйонів
Захист особистих і соціально-економічних прав дітей – першочергове завдання в роботі ювенальних прокурорів.

Завдяки їх злагодженій діяльності у співпраці з правоохоронцями Хмельницької області у першому півріччі 2016 року знижено ріст підліткової злочинності майже на 15 відсотків. Близько п’ятдесяти підлітків, стосовно яких розпочато кримінальні провадження, підозрюються переважно у вчиненні злочинів проти власності. При притягненні до кримінальної відповідальності неповнолітніх не допущено порушення їх прав, йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Хмельницької області.

Ефективно спрацювали органи прокуратури і з питань захисту прав і свобод дітей засобами представницького характеру, у тому числі інтересів держави в сфері охорони дитинства.

В інтересах підлітків прокурорами заявлено 30 позовів на суму 19,3 млн. грн., з них на суму 15 млн. грн. уже розглянуто та задоволено судами.

Зокрема, встановлено низку порушень при використанні земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності та надані для використанням професійно-технічним навчальним закладам. Земельні ділянки незаконно передавалися у користування комерційним суб’єктам для здійснення підприємницької діяльності шляхом укладення договорів про спільне виробництво сільгосппродукції.

За позовними вимогами працівників Городоцької та Хмельницької місцевих прокуратур, а також прокуратури області такі договори визнано недійсними, із незаконного використання вилучено 417 га земель ПТУ вартістю 18,8 млн. гривень.

Представляючи в суді інтереси 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ювенальними прокурорами поновлено їх права на забезпечення житлом та іншим майном загальною вартістю більше 300 тис. гривень.

У сфері охорони дитинства виявлено й кримінальні правопорушення, за фактами яких розпочато 17 кримінальних проваджень, зокрема й щодо порушень при використанні бюджетних коштів.

Наприклад, прокуратурою області зареєстровано кримінальне провадження за ч.2 ст. 364 КК України за фактом зловживання службовим становищем службовими особами управління освіти Хмельницької міської ради та загальноосвітніх закладів міста, якими закуплено за кошти місцевого бюджету комп’ютерну техніку для шкіл за завищеними цінами, чим спричинено шкоди на суму близько 800 тис. гривень. Слідство у провадженні здійснює територіальний відділ поліції.

Також триває досудове розслідування кримінального правопорушення, виявленого прокуратурою в діяльності службових осіб цього ж управління, якими упродовж трьох минулих років, за рахунок коштів спеціального фонду дошкільних навчальних закладів Хмельницького, виплачено премії 25 працівникам бухгалтерії управління, котрі не є штатними працівниками дитсадків та не залучені до надання освітніх послуг, чим спричинено державі шкоди на суму 746 тис. гривень.

Прокурорами до суду направлено 6 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією. За результатами їх розгляду керівників загальноосвітніх та професійних навчальних закладів оштрафовано за неповідомлення про реальних конфлікт інтересів.

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту