В Польщі виготовили протез для бійця з Хмельницької області
Представники благодійного фонду \”ОВЕС\” разом з бійцем АТО Сергієм Тимощуком, жителем Хмельницької області, зараз знаходяться у Польщі, де для українця виготовлений протез.
В Польщі виготовили протез для бійця з Хмельницької області
Представники благодійного фонду \”ОВЕС\” разом з бійцем АТО Сергієм Тимощуком, жителем Хмельницької області, зараз знаходяться у Польщі, де для українця виготовлений протез.

Вартість протезу 8 тис. євро. 4 тис. євро акумулював БФ «Овес». А це значить, що кожен з вас, хто здавав кришечки, вніс свою лепту в допомозі Сергію. 3,5 тис. євро оплатило дочірнє підприємство міжнародної компанії FM Logistic. Співробітники компанії відмовились від проведення новорічного корпоративну заради допомоги захисникам України. Ще 500 євро на протез зібрала українська діаспора в Канаді.

Як повідомляє Тетяна Руденко, на сторінці нашої групи «Ирпенский военный госпиталь. Помощь раненым в АТО» в жовтні був об\’явлений збір коштів на протез. Ми тоді навіть не здогадувались, що на допомогу прийде вся Україна…За цей період на карточку Сергія було перераховано 8 тис. грн. Ці гроші залишились йому на утримання сім\’ї, поки він міцніше стане на ноги, адаптується до нових умов життя. Сергій має десятилітню доньку і однорічного сина.

Як це не дивно звучить, але виготовлення протеза – це творча робота. Фото і навіть відео не здатні передати тієї атмосфери створення нової функціональної механічної частини тіла людини. Починаючи від моделі Сергія в 3D і закінчуючи звучанням в майстерні класичної музики під час творення протезу:

– гіпсовий зліпок культі, виготовлення культеприймача з легкої пластичної живиці;
– підбір найдорожчої і найважливішої для функціональності протезу деталі – коліна, вибір ступні в залежності від образу життя пацієнта;
– збірка деталей, налагодження, припасування до культі; перші несміливі кроки, перша посмішка полегшення після емоційного напруження, після очікування.

Потім знов налагодження, знов кроки, навики згинати механічне коліно, бігова доріжка. Дорога додому. Легка і весела, завдяки гарній компанії. Через кілька місяців знов на консультацію в м.Ліманово до Майстра. Можливо потрібно буде щось вдосконалити, відрегулювати. Культя за цей період має адаптуватись. Можливо треба буде поміняти культеприймач під сформовану культю. А далі звичне повноцінне життя на скільки це можливо з протезом. Але з якісним протезом!

Через три-чотири роки Сергію і іншим хлопцям необхідно буде поміняти протез, або може лише важливі деталі.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього