В Старокостянтинівському районі вшановували пам'ять Тараса Шевченка Президент України Віктор Янукович оголосив 2014 рік в Україні роком Тараса Шевченка. Відповідний Указ Глава держави підписав з метою гідного відзначення 200-річного ювілею Кобзаря, підтримки заходів із вивчення і популяризації його спадщини в Україні та за її межами, окрему увагу приділено необхідності вивчення в Україні та за кордоном стану об\’єктів, пов\’язаних з ім\’ям Тараса Шевченка, та вжиття заходів щодо їх збереження.Президент України Віктор Янукович оголосив 2014 рік в Україні роком Тараса Шевченка. Відповідний Указ Глава держави підписав з метою гідного відзначення 200-річного ювілею Кобзаря, підтримки заходів із вивчення і популяризації його спадщини в Україні та за її межами, окрему увагу приділено необхідності вивчення в Україні та за кордоном стану об\’єктів, пов\’язаних з ім\’ям Тараса Шевченка, та вжиття заходів щодо їх збереження.
В Старокостянтинівському районі заходи спрямовані на вшанування пам\’яті Тараса Шевченка проходять в усіх навчальних закладах району, будинках культури, бібліотеках.

15 січня голова районої державної адміністрації Олександр Островський взяв участь у тематичному заході \”Кольори Шевченкової долі\”, який відбувся на базі Великомацевицького НВК. Голова районної державної адміністрації вкотре переконався, що пам\’ять про Великого Кобзаря, шана та повага до постаті Тараса Шевченка є невід\’ємною частиною свідомості наших учнів, вчителів. Захід відбувся у вигляді літературно-музичної композиції в якій учні розповідаючи про життя Тараса Григоровича Шевченка символічно вишили червоно-чорний рушник Шевченкової долі. У ході заходу поетичні твори перепліталися із музичними композиціями, учні старшої школи та молодші школярі, вчителі мали змогу показати красу Шевченкового слова, продемонструвати захоплення ним та свої акторські здібності. Ніхто в залі не залишився байдужим.

Ділячись враженнями від побаченого Олександр Островський наголосив, що дійсно постать Тараса Григоровича Шевченка важко переоцінити. «він є для нас батьком, натхненним голосом цілого народу, і будителем нації та її Пророком. Кожне нове покоління покликане заново відкривати себе свою духовну спадщину – тобто відкривати Шевченка. Немає й не було на світі українця, у серці якого Шевченко не залишив би сліду – сліду самоусвідомлення себе як сина чи доньки великого українського народу» – наголосив очільник району. До виконання доручення Президента України Віктора Януковича з відзначення 200-річчя від дня народження видатного сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, Старокстянтинівщина підходить особливо відповідально. Учні Великомацевицького НВК довели, що пам\’ять про Кобзаря житиме вічно.

За матеріалами Старокостянтинівської РДА

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього