В Теофіпольському НВК загальноосвітня школа І ступеня гімназія проходить тиждень Соборності УкраїниПо загальноосвітніх закладах району проходять тижні Соборності України. В одному із таких навчальних закладів, а саме Теофіпольському НВК загальноосвітня школа І ступеня гімназія, проходить тиждень Соборності України під гаслом «Слава тобі, Україно, невмируща слава. Хай святиться ім’я твоє і твоя держава».По загальноосвітніх закладах району проходять тижні Соборності України. В одному із таких навчальних закладів, а саме Теофіпольському НВК загальноосвітня школа І ступеня гімназія, проходить тиждень Соборності України під гаслом «Слава тобі, Україно, невмируща слава. Хай святиться ім’я твоє і твоя держава».

Голова райдержадміністрації Юрій Кучерук зустрівся з представниками учнівської молоді Теофіпольського НВК та взяв участь у наково-практичній конференції, яку організували вчителі історії навчального закладу разом з учнівською молоддю 10 класу. Вони провели екскурс по державотворенню та становленню нашої Соборної та Незалежної України. Було обговорено питання забезпечення національної єдності та громадянської злагоди, формування атмосфери толерантності, довіри і взаємоповаги у суспільстві.

Вчителі історії розповіли, що в Україні зародження демократичного суспільства розпочалося ще за часів козацтва, але бурхливий розвиток демократії розпочався у 10-х роках ХХ століття. Учні цитували відомих поетів та громадських діячів. Таких, як Тарас Шевченко, Володимир Сосюра, Михайло Грушевський.

Безумовним досягненням є те, що Український народ у своїй переважній більшості глибоко усвідомлює історичну значущість події, що відбулася 22 січня 1919 року, а також відчуття справжньої важливості цінностей, які символізує цей день. Українська держава, виступаючи гарантом інтересів громадян, забезпечує кожному вільну реалізацію фундаментальних прав і свобод людини, визначених Конституцією України.
Указом Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 встановлено День Соборності та Свободи України, який відзначається щороку 22 січня – у день проголошення Акта злуки (возз\’єднання) Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. У цьому році виповнюється 95-а річниця цього історичного акта.

Юрій Юрійович, під час зустрічі наголосив: «Сьогодні в Україні утверджується по-справжньому єдина держава – єдина у своєму національному, культурному, релігійному розмаїтті, у якій не може бути місця для сепаратистських настроїв. Як і майже сто років тому, для відстоювання своїх національних інтересів Україні є вкрай важливою територіальна єдність. Українська влада засвідчила свою чітку позицію – неприпустимими є будь-які прояви сепаратизму в нашій країні. Забезпечення дотримання прав людини і громадянина є основою формування та реалізації чинною владою державної політики, а також прийняття будь-яких рішень, зокрема й в умовах економічної чи політичної нестабільності. Безумовним і найголовнішим пріоритетом нинішньої влади є збереження в Україні стабільної правової незалежної демократичної держави, непорушність її територіальної цілісності і суверенітету, що є запорукою вільної реалізації громадянами своїх прав і законних інтересів».

Завершуючи зустріч, очільник краю подякував учнівській молоді за активну життєву позицію та наголосив, що керівництво району докладатиме усіх зусиль, щоб молодь відчувала турботу й підтримку, пишалася своїм краєм та утверджувала сучасний імідж Теофіпольщини та України в цілому.

За матеріалами Теофіпольської РДА

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього