В Україні перевірили якість бензину (таблиця)

В Україні перевірили якість бензину (таблиця)
Київський інститут споживчих експертиз провів перевірку українського бензину і розвіяв деякі водійські міфи.В Україні перевірили якість бензину (таблиця)
Київський інститут споживчих експертиз провів перевірку українського бензину і розвіяв деякі водійські міфи.
Представники інституту погостювали на самих розкручених заправках і перевірили найпопулярніше серед водіїв паливо. Заправка WOG на експертизу відправила свій А-95. ОККО також простий А – 95 євро. На заправці БРСМ проінспектували А – 95, А – 95 євро і А – 95 Еко. На КЛО перевірили А – 95 UA standart, А – 95 Супер і А – Е95-40. На Socar А – 95.
Продегустували паливо і на заправках, які торгують бензином подешевше. Наприклад, на Marshall перевірили А-95 і А-95 Євро, на Motto А – 95, А – 95 євро і А – 95 Е40, ANP А – 95, А – 95 євро і А – 95 Еко. Проби були відправлені в сертифіковану лабораторію, де їх досліджували на відповідність нормативам профільних ДСТУ.
З результатами можна ознайомитись у таблиці (для збільшення клікайте).
Ітак, що можна простежити в цій таблиці.
Перше – октанове число, яке характеризує стійкість палива до детонації – передчасного згорання бензину в камері згоряння. Зверніть увагу, у всіх трьох зразків А-95 мережі Мотта октанове число не більше 80. Простий А-95 зовсім близько 79. А це означає, заправляючись таким бензином ви заливаєте навіть не 80-й.
Друге – кількість сірки в паливі. Показник впливає на довговічність двигуна і якість викиду. Більше сірки – менше ресурс мотора.
Тут експертів очікували великі сюрпризи. Традиційно погані результати показали заправки мережі Мотта. Але найнесподіваніший результат за цим показником отримала мережа заправок КЛО. Хто б міг подумати, що заправляючи бензин А-95 Україна і Е-95, ми вбиваємо свої двигуни наповал. У першому випадку паливо має, увагу, 103 мг \\ кг і 81 мг \\ кг відповідно. Думаємо, не варто навіть пояснювати, що це означає для двигуна автомобіля.
Третє – кількість бензолу. Чим більше цієї речовини, тим гірше буде їхати ваша машина. І так, що ми маємо. У процентному співвідношенні практично все паливо на перевірених заправках показало хороші результати, крім мережі КЛО. Якщо середній показник по бензолу на заправках в межах 0,8, відсотків, український КЛО видав всі 11.
Четверте – катастрофічні показники у КЛО А-95 і по етанолу в якому знайшли майже 13 відсотків цієї гидоти. Ще гірше у Мотта, більше 23 відсотків. Середній показник по заправкам України – 0,05 відсотків.
За іншими показниками великих претензій до українського бензину немає. Хіба що бензин Мотта А-95 зганьбився і в пробі по наявності метанолу. Його в паливі аж 12 відсотків. Простими словами, на МОТО продається не бензин, а проста бодяга.
А тепер підіб\’ємо підсумки. Бензин, який протестували експерти, дуже навіть різниться у вартості на заправках. В середньому від півтори до 2 гривень за літр. Але чи так відрізняється якість? Як виявилося, ні. Твердження, чим дорожче, тим якісніше в Україні, не працює. Візьмемо, приміром, ANP. Вартість палива на цих АЗС, мабуть, одна з найнижчих, але от якість знаходиться на рівні з дорогими прикладами. Чого не скажеш про не саме дешеве паливо А-95 на мережі КЛО. Якість, м\’яко кажучи, огидна і не піддається жодній критиці.

Залишити відповідь