В Ізяславі відкрили пам’ятний знак 5-му полку уланів Заславських
10 липня в Ізяславі було проведено урочисті заходи з нагоди відкриття пам’ятного знаку 5-му полку уланів Заславських.В Ізяславі відкрили пам’ятний знак 5-му полку уланів Заславських
10 липня в Ізяславі було проведено урочисті заходи з нагоди відкриття пам’ятного знаку 5-му полку уланів Заславських.

Розпочались заходи у місцевому костелі святого Йосипа Римо-Католицької Церкви Божественною Літургією, яку очолив єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Леон Дубравський у співслужінні духовенства.

Крім парафіян на службу Божу до костелу завітали Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, президент міста Остроленка (Мазовецьке воєводство, Польша) Януш Котовскі, делегація членів товариства симпатиків 5 полку уланів Заславських та харцерів з міста Остроленка, делегація волонтерів з числа учнівської молоді міста Олешніца Дольношльонського воєводства, багаторічних учасників проекту «Могилу прадідів врятуй від забуття», Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, а також жителі та гості міста Ізяслав.

Під час служби єпископ Леон Дубравський звернувся до присутніх із архіпастирським словом, у якому зазначив, що 13 березня 2015 року у Базиліці Святого Петра в Римі під час покутного богослужіння Папа Франциск оголосив Надзвичайний Святий Рік Милосердя. Він висловив переконання, що вся Церква, яка дуже потребує милосердя, зможе знайти в цьому Ювілеї радість, щоб відкрити і вчинити плідним Боже милосердя, через яке ми всі покликані втішати кожну людину наших часів.

Після завершення Служби Божої президент міста Остроленка Януш Котовскі звернувся до присутніх із словами подяки за можливість встановити на Ізяславщині пам’ятний знак 5 полку уланів Заславських.

По завершенні Божественної літургії всі присутні вирушили святковою ходою до місця розташування пам’ятного знака 5-му полку уланів Заславських для проведення урочистої церемонії його відкриття та освячення.

У ході урочистосте представник товариства симпатиків 5 полку уланів з міста Остроленка зачитав текст урочистого акту про фундацію пам’ятного знаку на честь 5 полку уланів Заславських в місті Ізяслав.

Сьогоднішній захід – це приклад усім, як поляки та українці можуть єднатися довкола минулого заради майбутнього. Це і крок в об’єднану Європу. Адже минуле може не лише роз’єднувати, але й об’єднувати. Лише об’єднавшись можна рухатись у майбутнє. Європейці давно не піднімають на знамена минулі конфлікти та образи, а шукають об’єднуючі моменти.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього