Валентин Соколюк: Повернути людям надію ми можемо тільки конкретними справами
Для Хмельницької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка – Солідарність» важливою складовою роботи є допомога учасникам АТО, родинам загиблих, сприяння в оформленні субсидії та інші види співпраці з громадянами.Валентин Соколюк: Повернути людям надію ми можемо тільки конкретними справами
Для Хмельницької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка – Солідарність» важливою складовою роботи є допомога учасникам АТО, родинам загиблих, сприяння в оформленні субсидії та інші види співпраці з громадянами. На думку керівника секретаріату Хмельницької організації партії Валентина Соколюка, особливо важливо підтримати тих людей, якій зневірилися у всьому. Валентин Іванович розповів про основні напрямки роботи організації, приклади успішної співпраці з волонтерами, а також про користь, яку принесе Хмельниччині адміністративно-територіальна реформа.

– Валентин Іванович, назвіть, будь ласка, три пріоритетні завдання організації у довготривалій перспективі.

– Першочергове і дуже актуальне завдання – перезавантаження влади через проведення місцевих виборів. По-друге, децентралізація влади, передача місцевим громадам більших повноважень та можливості розпоряджатися коштами. По-третє, сприяння у залученні інвесторів у ключові галузі економіки Хмельницької області.

– Які дії територіального партійного осередку заплановані на найближчий час?

– Партія визначила для себе чотири основні напрямки роботи. По-перше, це підтримка боротьби за незалежність України, допомога учасникам АТО і родинам загиблих. Україна відчайдушно бореться з ворогом, і тисячі патріотів віддають життя за наше майбутнє. Партія, безперечно, має брати активну участь у цій боротьбі.
По-друге, це боротьба з корупцією, яка, на жаль, залишається однією із головних проблем, що перешкоджають розвитку держави. Для викорінення цього явища ми створили проект «Стоп корупція». Детальніше про нього можна дізнатися за номером гарячої лінії (0382)7-30-30-6
Третій напрямок – допомога в оформленні субсидій. Уряд ініціював подорожчання вартості житлово-комунальних послуг, але водночас спростив порядок отримання субсидій, що захистить найвразливіші версти населення. Для багатьох громадян, особливо для літніх людей, заповнення заяви і декларації є справжньою проблемою. Тому ми запустили в Хмельницькій області роботу мобільних бригад, які допоможуть кожному охочому заповнити необхідні документи.
І четвертий напрямок, який забезпечить якісне виконання усіх завдань, – це безперебійна робота громадської приймальні партії. Ми маємо постійно контактувати з людьми, знати про їхні проблеми і сприяти у їх вирішенні.

– Як мешканці Поділля ставляться до партії?

– Загальне ставлення позитивне. Завдяки авторитету Петра Порошенка і діяльності самої партії відчуваємо повагу з боку людей. І все ж таки, громадян можна умовно поділити на дві категорії: одні вже не довіряють нікому через перипетії 23-річної історії незалежної України, інші вірять у партію влади так само, як вірить Президенту.
Приємно працювати з людьми, які є нашими однодумцями і прихильниками. Спілкування з ними відбувається на рівні партнерської співпраці. Складніше з тими, хто зневірився у всьому. Вони потребують допомоги, але не вірять, що можуть її отримати. І наше завдання – підтримати їх і повернути їм надію на справжню демократичну країну. Зробити це ми можемо тільки конкретними справами, не обіцянками.

– З якими питаннями та проблемами найчастіше звертаються громадяни?

– Звертаються з різних питань, але переважно з приводу отримання матеріальної допомоги або через несправедливе ставлення з боку правоохоронних органів чи державних структур. Ми беремо до уваги проблеми кожного і обов’язково доводимо кожну справу до остаточного вирішення, яке в наших силах.

– Скільки існує партійних осередків на Хмельниччині?

– На сьогодні утворені місцеві організації Партії майже у кожному районі та в містах обласного підпорядкування. Всього їх має бути 26. Також проводиться активна робота зі створення первинних осередків у селах, селищах, мікрорайонах, вулицях тощо.
Ми залучаємо активних людей, які мають бажання та силу змінити життя країни на краще. Кожен охочий може долучитися до співпраці. Контактний телефон (0382)76-44-22.

– Об\’єднання територіальних громад – важливе питання, яке зараз у всіх на слуху. На Вашу думку, яку користь принесе реформа Поділлю?

– Дійсно, адміністративно-територіальна реформа є топ-темою у нашому суспільстві. Можна з впевненістю сказати, що реформа – це ще одна перемога, яка стала можливою лише після революції Гідності. Ми назавжди відмовилися від таких улюблених у минулому принципів, як «моя хата скраю» або «зроблю, як скажуть зверху». Тепер, із прийняттям закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», прийшло усвідомлення громадянами відповідальності за долю і майбутнє, як і має бути у справжнього господаря.
А тепер конкретно. Надмірна централізація бюджетів і послуг, яка існує сьогодні, дозволяє комфортно жити лише мегаполісам та містам обласного значення, а регіони та села деградують. Тому мета адміністративно-територіальної реформи – надати громадам реальні повноваження і ресурси для самостійного вирішення своїх проблем. Держава вирівнює повноваження і в сільських громадах, і в містах завдяки фінансовим стимулам. Насамперед, внаслідок реформи громади залишатимуть у себе 60% зібраного на своїй території податку на доходи фізичних осіб, 25% екологічного податку, 5% акцизного податку з продажу алкоголю, тютюнових виробів, паливо-мастильних матеріалів. Повністю залишатиметься у розпорядженні громад єдиний податок і, що дуже важливо для Хмельниччини як сільськогосподарського регіону, земельний податок. Погодьтеся, такого сприятливого клімату для розвитку територіальні громади ще не мали.
Від адмінреформи конкретна людина отримає суттєве наближення послуг: медичних, освітніх, адміністративних. Наприклад, швидка допомога має приїхати за 30 хвилин, а за будь-якою довідкою не потрібно буде їхати до райцентру за 40-50 кілометрів.
Сьогодні може бути багато нарікань на реформу, але в жодному разі ми не маємо права її просто імітувати (як уже не раз траплялося в нашій історії), бо цього нам не пробачать ні майбутні покоління, ні європейська спільнота.

– Чи існують приклади співпраці між партійною організацією та громадськими активістами, волонтерами, простими громадянами? Що потрібно, щоб ця позитивна взаємодія набирала все більших обертів?

– З власної ініціативи ми звернулися до волонтерських організацій і запропонували їм співпрацю. Тепер ми працюємо з Хмельницькою обласною організацією «Миротворці України» та центром «Добриня». З часом до нас по допомогу почали звертатися активісти. Серед них В’ячеслав Трачук, який після перебування у зоні АТО добровольцем, вирішив присвятити себе волонтерському руху. Завдяки його зверненням ми змогли допомогти великій кількості людей, родинам, де є полонені, сім\’ям загиблим. Тепер ми бачимось практично щодня, нас об’єднують дружні стосунки і бажання надавати допомогу. Цих обертів ми набрали завдяки конкретним справам і взаємній довірі. Працюючи в цьому напрямку і надалі, крок за кроком ми зможемо посилювати взаємодію.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього