Василь Ядуха у ході робочого візиту на Городоччину ознайомився із станом заготівлі насіння у ПП «Аграрна компанія 2004» у с. Кремінна«Для нас принципово важливо, щоб галузь рослинництва на Хмельниччині і надалі демонструвала позитивну динаміку урожайності сільськогосподарських культур, а все розпочинається з насіння. Ми стоїмо практично на порозі проведення комплексу весняно-польових робіт і для нас важливо, щоб станом на 1 березня по всіх категоріях господарств було підготовлено якісне насіння, яке б пройшло лабораторний аналіз і відповідало стандартам посівної кампанії», – наголосив Василь Ядуха.«Для нас принципово важливо, щоб галузь рослинництва на Хмельниччині і надалі демонструвала позитивну динаміку урожайності сільськогосподарських культур, а все розпочинається з насіння. Ми стоїмо практично на порозі проведення комплексу весняно-польових робіт і для нас важливо, щоб станом на 1 березня по всіх категоріях господарств було підготовлено якісне насіння, яке б пройшло лабораторний аналіз і відповідало стандартам посівної кампанії», – наголосив Василь Ядуха.

За словами очільника краю, наразі в області реально діють сім насіннєвих заводів плюс насіннєві цехи. Вони спільно можуть за добу підготувати понад 400 тонн насіння. Зокрема, потужні заводи працюють в ПП «Аграрна кампанії 2004» Городоцького району, ТОВ «Лотівка Еліт» Шепетівського району, ТОВ «Волочиськ Агро», ТОВ «Оболонь Агро» Чемеровецького району. Кожен з них за добу може підготувати від 40 до 100 тонн насіння за добу.

«Сьогодні ми звертаємо на це питання величезну увагу, адже по області нам на сезон потрібно 70 тисяч тонн насіння озимих і ярих зернових культур, в тому числі 6 тисяч тонн насіння кукурудзи. На сьогоднішній день ця робота практично на завершенні. Ми і тут пересвідчилися, що 80% насіння уже готове», – підкреслив Василь Ядуха. Він поспілкувався з керівництвом кампанії, працівника. Дав високу оцінку сучасному виробництву та організації праці. Практично новий завод був побудований на базі колишньої олійні, витримана уся технологія не тільки самої доочистки і калібровки насіння, а й протравлення. «Для нас важливо, аби і в 2014 році Хмельниччина відсіялася не тільки вчасно і якісно, а й на високому технологічному рівні з дотриманням усіх вимог. Ми маємо виконати своє амбітне завдання – зайняли лідируючу позицію в державі по урожайності зернової групи. Це завдання нам під силу, адже є для цього всі можливості», – резюмував голова облдержадміністрації.

О. Долінська

За матеріалами: Хмельницької обласної державної адміністрації

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього