Ватикан передав в Україну Нерукотворний образ Ісуса Христа у знак підтримки
У Львівському Соборі святого Юра відкрили оригінальний Нерукотворний образ Ісуса Христа (Хустку Вероніки)Ватикан передав в Україну Нерукотворний образ Ісуса Христа у знак підтримки

У Львівському Соборі святого Юра відкрили оригінальний Нерукотворний образ Ісуса Христа (Хустку Вероніки). До унікальної реліквії стоїть велика черга львів’ян та гостей міста. Також приклався до Образу Господнього і Петро Колодій – голова Львівської обласної ради. Спочатку Патріарх Святослав (Шевчук) разом з владиками Синоду Української Греко-Католицької Церкви провели службу Божу, після чого Нерукотворний образ Ісуса Христа було відкрито для привселюдного почитання.

Ватикан передав в Україну Нерукотворний образ Ісуса Христа у знак підтримки

За повідомленням Релігійно-інформаційної служби України, в Україну реліквію привезли з Ватикану. Появу святині у Львові представники УГКЦ трактують, як символічний акт підтримки Святим Престолом нашої держави у складний для неї час і важливим знаком надії.
За словами помічника Понтифіка, Скарбника Апостольського Храму Павела Бенедіка, який особисто супроводжував реліквію до Львова, Спас Нерукотворний – це найдавніша християнська реліквія, яка зберігається у Ватикані.

«З огляду на свій вік образ постійно перебуває у закритому приміщенні й демонструється широкому загалу виключно під час спеціальних оказій та на короткий період. Східну Європу реліквія відвідує вперше в історії. Ми щиро віримо, що Спас Нерукотворний принесе в Україну такий потрібний всім мир», – сказав П.Бенедік.

Патріарх Святослав (Шевчук), звертаючись до вірян, зазначив: «Сьогодні ми маємо унікальну можливість побачити Боже обличчя. Ми маємо унікальну реліквію, яка є свідком земного життя. Вдумаємося, Христос особисто взяв у руки цей обрус, сам особисто притулив до свого обличчя. І тому цей обрус називається нерукотворний».
Блаженніший Святослав нагадав вірянам, що Україна зараз переживає надзвичайно драматичні події та закликав людей посилити свою молитви за державу.
Також Патріарх подякував Папі за те, що реліквія потрапила до України, покинувши вперше за сто років Рим, та заявив: «Ми сьогодні складаємо сердечну подяку Святішому Отцеві за те, що він благословив, щоби ця реліквія прибула до нашої багатостраждальної землі. І це є ще один жест папської підтримки, солідарності і благословення для нашого народу. Разом з тим це є великий знак надії».

Ватикан передав в Україну Нерукотворний образ Ісуса Христа у знак підтримки
Ватикан передав в Україну Нерукотворний образ Ісуса Христа у знак підтримки

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього