Від депозитів хмельничан до місцевих бюджетів надійшло 16 мільйонів гривень
З початку року з роялті, дивідендів, процентів на поточний рахунок у банках, та процентів на вклад подолян у кредитних спілках до бюджету надійшло 16,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.Від депозитів хмельничан до місцевих бюджетів надійшло 16 мільйонів гривень
З початку року з роялті, дивідендів, процентів на поточний рахунок у банках, та процентів на вклад подолян у кредитних спілках до бюджету надійшло 16,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.

Як зазначають фахівці фіскальної служби, така система оподаткування пасивних доходів запрацювала завдяки змінам, унесеним до Податкового кодексу законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015 року.

Відповідно пасивні доходи входять до складу місячного оподатковуваного доходу. Їх перелік регламентовано пп. 167.5.3 ПКУ, і порівняно з попередніми переліками дещо змінено їх склад. До складу пасивних доходів з метою оподаткування ПДФО включено: роялті, дивіденди, проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок та проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках.

За діючим правовим полем вкладникам не потрібно самостійно утримувати та перераховувати до бюджету суму податку, що підлягає сплаті. Цю функцію виконують виключно податкові агенти – банки та кредитні спілки. Адже банк чи кредитна спілка із нарахованих пасивних доходів самостійно утримує 20 відсотків податку та перераховує їх до бюджету. Власне, при цьому немає значення ані сума вкладу (депозиту), ані розмір отриманих відсотків – така ставка діє абсолютно для всіх.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення