Несанкціоновані скиди нечистот та непродумане і тривале пониження рівня води у Південному Бузі призвело до того, що нині річка практично мертва, – наголошують активісти-екологи.
Несанкціоновані скиди нечистот та непродумане і тривале пониження рівня води у Південному Бузі призвело до того, що нині річка практично мертва, – наголошують активісти-екологи. У держекоінспекції, санепідемстанції та департаменті екології і природних ресурсів області підтверджують: річка дуже забруднена відходами різного походження і без допомоги людини сама очиститися уже не взмозі. Тому, щоб відновити флору і фауну водної артерії нині в області планують залучити науковців національного природного заповідника «Подільські Товтри». Для швидшого очищення Південного Бугу уже було здійснено кілька скидів води зі ставків, які знаходяться вверх по річці, аби вода самоплинно змила вниз по течії всі нечистоти. Однак, поки що суттєвих результатів ці заходи не дали, бо малосніжна зима і бездощова весна не дали ресурсів для наповнення ріки і його приток.
Разом з тим, стверджують екологи, забудова верхів’я та й загалом берегів Південного Бугу висотною житловою забудовою, яка створює додаткове навантаження на ґрунти та порушує структуру підземних вод в поєднанні із економією забудовників на організації належної дренажної системи, відповідно до екологічного законодавства, ліквідація охоронних зон вздовж Південного Бугу, створює умови, в яких річка самотужки відновитися просто не в силах.
Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського
Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього