Після візиту до туристичної Мекки Хмельниччини Зоя Звіняцковська описала свої враження від міста.
Після візиту до туристичної Мекки Хмельниччини Зоя Звіняцковська описала свої враження від міста у Фейсбук:
\”Ну, те, що Кам\’янець – це круто і цікаво, ви, звичайно, знаєте і без мене. Насправді це ще краще, ніж очікувалося – живе, різноманітне, спокійне доброзичливе місто – і навіть з мікроскопічної вулицею хіпстерів і двома хіпстерскімі кафе. На мій смак – діамант необроблений, втім, як половина країни, трохи правильних осмислених зусиль, і буде просто туристичний Клондайк, хоча і так вже на травневі місць немає ніде. І ось у зв\’язку з клондайком у мене особисто пара питань – одне риторичне (дайте відвести душу), а інше по справі.
Риторичне: а скажіть, це правда необхідно – намертво зас*рати центральну площу старого міста з магістратом з підвалами 14 століття кіосками і всім стандартним райцентрівським сміттям? Закривати Вірменський колодязь 17 століття, а в павільйоні над ним влаштовувати виставку воскових фігур? І, нарешті, ввечері влаштовувати на цій площі, оточеній дуже навіть пристойними італійськими ресторанами, оглушливо гучний \”рок-концерт\” з переспівами Віктора Павліка? Це справді вірна туристська стратегія, в України особливий шлях ?!
Все, побурчала, тепер у справі. Чи знаєте ви, дорогі друзі, що на сьогодні НЕ ІСНУЄ жодного нормального путівника по Кам\’янцю-Подільському? Тільки крихітні брошурки, набори листівок і, в кращому випадку, карти. А я про нормальний людський путівник, знаєте, це така книжка, буває навіть товста – для міста з унікальною історією, унікальною міцністю і як мінімум 200 пам\’ятниками архітектури в старому центрі, мені здається, питання цілком нормальне. Нічого немає в мережі. Нічого немає в папері. Я знайшла один виразний путівник – польською, випущений у Львові. Дякую, звичайно.
Натовпи людей в місті, досить багато іноземців. Безліч цікавих об\’єктів. Стабільний туристичний інтерес, який буде тільки зростати. Нормальний цивілізований путівник українською, польською та англійською – три різних видання, зрозуміло, а не три в одному. Чому його немає, що я пропускаю?\”