Сергій Вавринчук: Я відкритий до конструктивного діалогу

Відповідь Сергія Вавринчука на звернення Громадських активістів Славутчини, Шепетівщини та ПолонщиниВідповідь Сергія Вавринчука на звернення Громадських активістів Славутчини, Шепетівщини та Полонщини

Сергій Вавринчук: Я відкритий до конструктивного діалогу
Днями ознайомився з відкритим зверненням громадських організацій Славутчини, Шепетівщини та Полонщини до кандидатів у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №190 від демократичних сил, зокрема, і до мене. У цьому зверненні громадськість просить шістьох кандидатів у народні депутати, і мене в тому числі, зняти свої кандидатури на користь учасника АТО, а нині й кандидата у депутати Верховної Ради України Василя Ковальчука.
Я дуже поважаю думку громадськості, оскільки і сам є співзасновником однієї з громадських організацій краю. Завжди вважав і вважаю, що слово і думка громади мають бути почуті і з ними потрібно рахуватися. Але також гадаю, що у будь-якому випадку ми маємо знаходити спільні рішення, чути і дослухатися один до одного, іти на компроміси і єднатися заради спільної мети.
Я особисто не знайомий із Василем Ковальчуком, хоча чув про нього досить багато хорошого. На мою думку, він справді є гідним кандидатом у нардепи. Завжди поважав таких людей, як він, які своєю мужністю довели відданість державі. Маю багато знайомих хлопців, які теж приймали участь у військових діях на Сході. Ставлюся до усіх бійців з величезною повагою, бо вони справді герої. З такою ж самою повагою ставлюся і до Василя Ковальчука. Він заслуговує на слова нашої глибокої вдячності.
Але маю трохи думок щодо роботи у Верховній Раді України. Сьогодні Україна знаходиться на шляху до європейської інтеграції. Ми маємо докорінно змінити систему влади. А для цього нам потрібно реформувати усі галузі нашого з вами життя. У парламенті депутати мають прийняти сотні законів та постанов, які б справді покращили наше життя і вивели країну з глибокої кризи. А для цього у Верховній Раді мають працювати не просто хороші і чесні люди, але ще й фахові спеціалісти з різних галузей, які розуміються і на юриспруденції, і в економіці, і в державному управлінні. Для того, щоб змінити усю систему влади, мало бути просто героєм. Потрібно мати багато знань, мати достатньо досвіду, зокрема, і в управлінні державою, адже кожен прийнятий закон реалізовується саме через державні структури. І без знання, як ці державні структури працюють зсередини, дуже важко спрогнозувати, як той закон працюватиме на місцях.
Громадськість нашого округу у своєму зверненні стверджує, що я добре знаю екологічні проблеми області, маю досвід у їх вирішенні. Так, знаю і проблеми, маю і досвід їх вирішення. Але… Мені пропонують не залишати цей болючий фронт, коли відкриваються справжні перспективи збереження нашого довкілля. Так от, я хочу сказати, що не відкриваються ніякі перспективи. Навпаки, попрацювавши директором департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА, я переконався, що багато перспектив закриті перед нами, і відкриватися вони не збираються без вкрай необхідних грамотних законів. Саме це і спонукало мене балотуватися до Верховної Ради України, бо там ці перспективи можна відкрити, прийнявши потрібні законопроекти, які уже мною напрацьовані. Я точно знаю, чим займатимуся у Верховній Раді, з чим боротимуся і в чиїй команді. Чи знає це Василь Ковальчук?
Я читав передвиборчу програму Василя Ковальчука. У ній мало конкретики, але дуже багато загальних завдань, які ставить перед собою ВО «Свобода», членом якої є і пан Василь. Я нічого не маю проти «Свободи», це хороша націоналістична партія, яка має право на існування і яка справді була однією з найактивніших учасниць Революції Гідності. Але чомусь так сталося, що сьогодні ця партія за багатьма соціологічними опитуваннями не набирає необхідної кількості, аби потрапити до парламенту. А це означає, що Василь Ковальчук, потрапивши до Верховної Ради, може опинитися сам на сам з тими завданнями, які він пообіцяв своїм виборцям виконувати. А без достатнього досвіду та знань, без підтримки побратимів, це зробити буде майже неможливо. Він, як ніхто інший, знає, яка важлива роль на «полі бою» відводиться саме команді. Звісно, пан Василь зможе доєднатися до будь-якої іншої фракції чи групи, і я майже впевнений, що його приймуть у будь-яку. Завдяки його геройству і незаплямованому імені. Але не більше того… Я б не хотів, аби його чесним ім’ям просто скористалися, і не бажаю цього Василю Ковальчуку.
Громадськість сьогодні закликає рішучу зміну корупційної системи влади довірити тому, хто довів силу власної позиції кров’ю. Так, там, на Сході, Василь Ковальчук не раз ризикував, не раз дивився смерті в обличчя. Але там, на тому фронті, ворог був хоч може і страшний, але відкритий і передбачуваний. Ворог, з яким доведеться боротися у Верховній Раді, на другому фронті, набагато страшніший і хитріший. З корупцією не вийдеш у відкритий бій, бо вона ховається за сотні прогалин у вже прийнятих законах, за недосконалістю нашого законодавства. Ми не можемо прийти до людини, звинуватити її у корупції, поставити до стінки і розстріляти. Хоч деколи цього направді дуже хочеться. Але маємо її вину довести у суді і там же покарати. Усі ми знаємо, які у нас суди, відтак, нам обов’язково потрібна судова реформа. Потрібно прийняти такі закони, які б не давали навіть найменшої можливості нашим суддям по одній і тій самій справі приймати різні рішення. А підготовка такого закону – це велика робота. Зміну системи не проведеш одним рішучим кроком, одним пострілом, якби нам цього не хотілося. Бо це складний і тривалий процес, який потребує кропіткої праці над кожним законопроектом, кожним словом та комою у ньому. Чи готовий до такої праці боєць Василь Ковальчук?
Я завжди відкритий до спілкування з людьми. Я готовий до конструктивного діалогу з громадськістю Славутчини, Шепетівщини та Полонщини. Я готовий і до розмови з Василем Ковальчуком, і дуже сподіваюся, що вона у нас буде найближчим часом. Бо він справді патріот, яких в Україні не так багато. Для мене було б честю стати для Василя Ковальчука справжнім другом. Я не поділяю практики якихось кулуарних політичних домовленостей. Тому відкрито заявляю, що у разі своєї перемоги у виборчих перегонах, готовий до співпраці з усіма, хто прагне змінити життя в Україні на краще..
Слава Україні!
Слава Героям!

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього