Відтепер хмельничанам легше отримати субсидію
Порядок оформлення житлових субсидій спрощено. Нещодавно вступила в силу нова постанова Кабінету Міністрів України №475, яка затвердила нову форму декларації про доходи й витрати осіб, які звернулися за призначенням їм пільги на оплату на житлово-комунальні послуги. Зокрема, громадяни більше не вказуватимуть у бланку суму своїх прибутків. Більше того, їх не штрафуватимуть за помилки в декларації.Відтепер хмельничанам легше отримати субсидію
Порядок оформлення житлових субсидій спрощено. Нещодавно вступила в силу нова постанова Кабінету Міністрів України №475, яка затвердила нову форму декларації про доходи й витрати осіб, які звернулися за призначенням їм пільги на оплату на житлово-комунальні послуги. Зокрема, громадяни більше не вказуватимуть у бланку суму своїх прибутків. Більше того, їх не штрафуватимуть за помилки в декларації.

«Перша й, мабуть, головна новація врегулювала питання щодо декларування доходів, – говорить начальник управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Словян Воронецький. – Відповідно до нової постанови до сукупного доходу громадян не включатимуться окремі види доходів, а саме: благодійна допомога, одноразова допомога від держави та органів місцевої влади, виплати інвалідам та ветеранам до 5 травня, сім»ям загиблих учасників АТО, матерям-героїням і допомога на поховання. Також грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь у військових діях на Сході. Крім цього, нині до декларації не включатимуться банківські відсотки з депозитів. Саме це останнє питання було найпроблемнішим, і з ним населення (особливо люди похилого віку) ну ніяк не могло впоратися, адже частина такої інформації не потрапляла у фіскальну службу. Тому законодавець на сьогодні дозволив чітко враховувати лише ті доходи, які подаються у фіскальну службу. У новій формі декларації взагалі виключено рядок про суму доходу. Тобто, форма подається практично за тим самим зразком, який був, але дані про розмір доходів не зазначаються. Лише їх вид та джерело (до прикладу, зарплата, пенсія, стипендія тощо; назва організації, установи чи підприємства, з якого отримані кошти)». Що ж до бланку самої декларації, то старі форми також будуть дійсними. Тому мешканці, які раніше отримали попередні бланки можуть сміливо їх заповнювати, а суму доходу не вказувати. Проте вже з 1 вересня 2015 року кожна родина має повторно отримати примірники заяви та оновленої декларації.

Уточнено період декларування доходів

Нова постанова дає можливість призначати субсидію на основі вказаних людиною доходів не за календарний рік, як це було раніше, а за попередні три місяці.

«До прикладу, якщо з якихось причин ваші доходи за останні місяці різко зменшилися, то ви маєте право задекларувати лише цей період, – запевняє Словян Ількович. – Пенсіонери взагалі можуть декларувати лише останній місяць. Але тоді людина обов’язково має прикласти ще й довідку про доходи. В бланку декларації є спеціальний пункт, у якому уточнюється період декларування й особа сама обиратиме оптимальний для себе термін.

Врегульовано й питання щодо надання субсидії особам, які займаються підприємницькою діяльністю. Так щодо платників єдиного податку першої групи встановлено мінімальний дохід, який враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних (1218 гривень). Для другої та третьої груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Вказана зміна внесена у зв’язку з тим, що при декларуванні підприємцями своїх доходів в податковій була присутня інформація щодо валового доходу. А, звісно, якщо його врахувати, то субсидія в цьому випадку не могла бути визначена. Нині ж це питання врегульовано».

Скасовано систему штрафів

За словами Словяна Воронецького, до основних важливих змін також можна віднести скасування норми, згідно з якою надмірно отриману з вини громадян субсидію вони повинні були повернути в подвійному розмірі (до прикладу, через помилки в декларації). Нині ж цю норму змінено, і якщо особа приховала або свідомо подавала неправдиві дані про доходи (не зазначила один із видів доходів), субсидія буде повертатися тільки на суму переплати або пере використання бюджетних коштів. Цю суму людина має повернути на вимогу органу, який призначає субсидію.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього