Вечір фортепіанних дуетів у Хмельницькому

Вечір фортепіанних дуетів у Хмельницькому
Однією з найяскравіших мистецьких подій напередодні великого свята Воскресіння Христового став вечір фортепіанних дуетів за участю творчого подружжя блискучих львівських піаністівВечір фортепіанних дуетів у Хмельницькому
Однією з найяскравіших мистецьких подій напередодні великого свята Воскресіння Христового став вечір фортепіанних дуетів за участю творчого подружжя блискучих львівських піаністів – лауреата міжнародних конкурсів Мирослава Драгана та заслуженої артистки України Оксани Рапіти.
В рамках проекту «Музичні династії України» 8 квітня у великій залі Хмельницької обласної філармонії музиканти представили унікальну програму, що мала на меті познайомити вишукану хмельницьку публіку з цікавими сторінками рідкісної для концертних репертуарів дуетної фортепіанної літератури.
Володарі високих виконавських відзнак, зокрема і спільної для дуету обласної премії ім. С. Людкевича, Оксана Рапіта та Мирослав Драган активно концертують в Україні та Європі, беруть участь у багатьох міжнародних фестивалях, здійснюють музичні прем’єри творів сучасних українських та зарубіжних композиторів. Спільною для піаністів стала також педагогічна діяльність у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка.
Вечір фортепіанних дуетів у Хмельницькому
Перше відділення концерту було присвячене одвічно прекрасній музиці В. А. Моцарта. Настрій вечору задала увертюра до опери «Викрадення з сералю», що прозвучала у виконанні Академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії під керівництвом Тараса Мартиника. А у продовженні програми слухачам був запропонований твір концертного жанру. Саме фортепіанні концерти стали щирим духовним «щоденником» геніального композитора та якнайкраще представляють власне виконавське мистецтво Моцарта з притаманною йому блискучою віртуозністю, поетичністю та витонченістю.
«Грати Моцарта» береться далеко не кожний піаніст. Недаремно відомий музикант С. Нейгауз вважав його твори надзвичайно складними для виконання та дуже обережно влючав у власний репертуар. Прозорість, легкість музичної фактури Моцарта оманлива та на відміну від насичених ефектними віртуозними пасажами опусів вона вимагає від виконавців досконалого відтворення цієї «геніальної простоти». Концерт для двох фортепіано з оркестром Es-dur, що був створений композитором для виступів власного родинного дуету, отримав надзвичайно точне та вишукане стилістичне прочитання у виконанні солістів вечора.
Вечір фортепіанних дуетів у Хмельницькому
Друге відділення концертної програми заряджали оригінальні джазові ритми творів нашого видатного сучасника, всесвітньовідомого композитора М. Скорика. Будучи блискучим піаністом, який досі знаходиться у прекрасній виконавській формі і власноруч озвучує свої фортепіанні композиції, М. Скорик сторив чимало цікавих сторінок і для фортепіанного дуету.
Оксана Рапіта та Мирослав Драган багато років є натхненними популяризаторами його фортепіанної музики. Їх творчими зусиллями здійснені першовиконання та редакції ряду творів, зокрема і представленних у концертній програмі «Трьох екстравагантних танців» та «Джазових парафраз на твори Л. Бетховена та Ф. Шопена».
Досконала, сповнена духовного єднання гра піаністів знайшла надзвичайно теплий прийом у публіки. Гучні овації та численні квіти, якими вдячні слухачі нагородили львів’ян, стали щирим запрошенням до нових творчих зустрічей на хмельницькій сцені.

Наталія Туровська

Залишити відповідь