Вечір фортепіанних дуетів у Хмельницькому
Однією з найяскравіших мистецьких подій напередодні великого свята Воскресіння Христового став вечір фортепіанних дуетів за участю творчого подружжя блискучих львівських піаністівВечір фортепіанних дуетів у Хмельницькому
Однією з найяскравіших мистецьких подій напередодні великого свята Воскресіння Христового став вечір фортепіанних дуетів за участю творчого подружжя блискучих львівських піаністів – лауреата міжнародних конкурсів Мирослава Драгана та заслуженої артистки України Оксани Рапіти.
В рамках проекту «Музичні династії України» 8 квітня у великій залі Хмельницької обласної філармонії музиканти представили унікальну програму, що мала на меті познайомити вишукану хмельницьку публіку з цікавими сторінками рідкісної для концертних репертуарів дуетної фортепіанної літератури.
Володарі високих виконавських відзнак, зокрема і спільної для дуету обласної премії ім. С. Людкевича, Оксана Рапіта та Мирослав Драган активно концертують в Україні та Європі, беруть участь у багатьох міжнародних фестивалях, здійснюють музичні прем’єри творів сучасних українських та зарубіжних композиторів. Спільною для піаністів стала також педагогічна діяльність у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка.
Вечір фортепіанних дуетів у Хмельницькому
Перше відділення концерту було присвячене одвічно прекрасній музиці В. А. Моцарта. Настрій вечору задала увертюра до опери «Викрадення з сералю», що прозвучала у виконанні Академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії під керівництвом Тараса Мартиника. А у продовженні програми слухачам був запропонований твір концертного жанру. Саме фортепіанні концерти стали щирим духовним «щоденником» геніального композитора та якнайкраще представляють власне виконавське мистецтво Моцарта з притаманною йому блискучою віртуозністю, поетичністю та витонченістю.
«Грати Моцарта» береться далеко не кожний піаніст. Недаремно відомий музикант С. Нейгауз вважав його твори надзвичайно складними для виконання та дуже обережно влючав у власний репертуар. Прозорість, легкість музичної фактури Моцарта оманлива та на відміну від насичених ефектними віртуозними пасажами опусів вона вимагає від виконавців досконалого відтворення цієї «геніальної простоти». Концерт для двох фортепіано з оркестром Es-dur, що був створений композитором для виступів власного родинного дуету, отримав надзвичайно точне та вишукане стилістичне прочитання у виконанні солістів вечора.
Вечір фортепіанних дуетів у Хмельницькому
Друге відділення концертної програми заряджали оригінальні джазові ритми творів нашого видатного сучасника, всесвітньовідомого композитора М. Скорика. Будучи блискучим піаністом, який досі знаходиться у прекрасній виконавській формі і власноруч озвучує свої фортепіанні композиції, М. Скорик сторив чимало цікавих сторінок і для фортепіанного дуету.
Оксана Рапіта та Мирослав Драган багато років є натхненними популяризаторами його фортепіанної музики. Їх творчими зусиллями здійснені першовиконання та редакції ряду творів, зокрема і представленних у концертній програмі «Трьох екстравагантних танців» та «Джазових парафраз на твори Л. Бетховена та Ф. Шопена».
Досконала, сповнена духовного єднання гра піаністів знайшла надзвичайно теплий прийом у публіки. Гучні овації та численні квіти, якими вдячні слухачі нагородили львів’ян, стали щирим запрошенням до нових творчих зустрічей на хмельницькій сцені.

Наталія Туровська

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього