Види державних соціальних  гарантій (продовження)
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» в продовження рубрики підготовлено наступне інформаційно – правове роз`яснення законодавства в сфері соціальних допомог та пільг населенню.Види державних соціальних  гарантій (продовження)
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» в продовження рубрики підготовлено наступне інформаційно – правове роз`яснення законодавства в сфері соціальних допомог та пільг населенню.
1. Виплати (надбавки) учасникам війни та дітям війни згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу»:
– дітям війни – 66,43 грн. (7% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);
– учасникам війни – 142,35 грн. (15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);
– учасникам війни нагороджених медаллю – 189,80 грн. (20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

2. Державні соціальні виплати особам, що є батьками – вихователями, прийомними батьками, тощо:
– допомога при усиновленні дитини – всього 41280 грн, одноразова виплата – 10320 грн, та щомісячно -860 грн;
– допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною»:
* для дітей до 6 років – 2064грн;
*для дітей від 6-18 років – 2572грн;
*для дітей від18-23 років (учнів, студентів) – 2436грн;
*для інвалідів з дитинства від 18-23 років – 1898грн;
Примітка: Даний вид соціальної допомоги на дітей встановлюється – різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених на дитину пенсії, аліментів , стипендії, державних допомог
• батькам-вихователям – 6090 грн;
• прийомним батькам – 1827 грн;
Примітка: Розмір грошового забезпечення становить 35 відсотків двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця але не більше п\’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи і розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їх згодою. і не більше ніж півтора прожиткового мінімуму для працездатної особи. одному з прийомних батьків.

3.Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме:
– для дітей до 6 років – 309,60 грн;
– для дітей від 6-18 років – 385,80 грн;
Примітка: Призначається кожні 6 місяців, починаючи з місяця, в якому подані усі необхідні документи у розмірі 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менший від мінімального розміру аліментів на одну дитину, допомога призначається в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і сумою, що становить 30% прожиткового мінімуму, для дитини відповідного віку.

4. Компенсаційні соціальні допомоги відповідно до законодавства щодо соціального захисту інвалідів:
– компенсація за невикористану санаторно – курортну путівку:
*інвалідам війни І-ІІ групи – 360 грн.;
*інвалідам війни ІІІ групи –270 грн.;
– компенсація на бензин, ремонт, технічне обслуговування – 208,78;
– компенсація на транспортне обслуговування – 275,74грн;
– компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги:
*інвалідам І групи – 182,70грн. (працездатним); 142,35 грн. (непрацездатним);
*інвалідам ІІ групи, громадянам похилого віку, дітям-інвалідам – 121,80 грн. (працездатним); 94,90 грн. (непрацездатним);
– інвалідам ІІІ групи та хворим не здатним до самообслуговування – 82,26 грн. (працездатним); 66,43 грн. (непрацездатним);

Громадська організація «Юридично-Інформаційний Центр» , юрист Літвін Олег Юрійович, адреса: м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113, або за тел. 067 – 381 06 – 41

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього