Використання енергії сонця - запорука чистоти навколишнього середовищаВ контексті виконання загальнодержавних завдань та доручень Президента України Віктора Януковича щодо формування екологічної мережі та розвитку природно-заповідного фонду, дотримання природоохоронного законознавства 31 січня 2014 року заступник голови Віньковецької райдержадміністрації А.Ходюк здійснив робочу поїздку у с.Зіньків з метою огляду робіт з встановлення енергозберігаючих (із застосуванням енергії сонця) вуличних ліхтарів.В контексті виконання загальнодержавних завдань та доручень Президента України Віктора Януковича щодо формування екологічної мережі та розвитку природно-заповідного фонду, дотримання природоохоронного законознавства 31 січня 2014 року заступник голови Віньковецької райдержадміністрації А.Ходюк здійснив робочу поїздку у с.Зіньків з метою огляду робіт з встановлення енергозберігаючих (із застосуванням енергії сонця) вуличних ліхтарів.

Всього у селі змонтовано 16 таких пристроїв, де спостерігається масове скупчення людей. Підсумовуючи візит, Анатолій Петрович наголосив на важливості безумовного дотримання вимог природоохоронного законодавства та зазначив, що стабільність роботи, впровадження інноваційних підходів у розбудові інфраструктури району забезпечується завдяки постійній співпраці місцевих громад з райдержадміністрацією та керівництвом облдержадміністрації.

Ліхтарі складаються зі змонтованих на стовпі сонячної батареї, акумулятора та світильника. Принцип дії простий: під дією сонця виробляється електричний струм, який акумулюється і використовується для нічного освітлення. До схеми входить фотоелемент, що реагує на рух і вмикає світло на повну потужність лише за потреби. У режимі очікування світильник горить лише на 30%. Таке рішення дає можливість економно використовувати електроенергію і тим самим зменшити шкідливі викиди в навколишнє середовище.

Хочеться сподіватися, що цей приклад надихне інші громади, й сільські вулиці і вночі будуть освітлені за допомогою невичерпної енергії нашого світила.

За матеріалами Віньковецької РДА

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього