Використання автомобіля працівника в господарській діяльності підприємства провадиться на підставі наказу керівника та угоди про використання автомобіля у виробничих цілях підприємства

Використання  юридичною особою автомобіля фізичної особиВикористання  юридичною особою автомобіля фізичної особи
Використання автомобіля працівника в господарській діяльності підприємства провадиться на підставі наказу керівника та угоди про використання автомобіля у виробничих цілях підприємства. В угоді має бути детально прописано
– дані автомобіля (марка, державний номер, рік випуску);
– призначення автомобіля на підприємстві, порядок використання;
– порядок оформлення подорожніх листів;
– питання технічного обслуговування;
– порядок виплати компенсації.
Компенсація працівнику за використання під час виконання ним службових обов\’язків власного автомобіля вважається додатковим благом найманого працівника відповідно до п.п.164.2.17 ПКУ.
Така компенсація оподатковується податком з доходів фізичних осіб та відображається в податковому розрахунку за ф.1-ДФ з ознакою доходу \”106\”.
Ремонт автомобіля за таким договором може оплачуватися, але в цьому разі така виплата вважатиметься додатковим благом працівника.
Платник податку, що використовує автомобіль у господарській діяльності, несе витрати на ПММ, технічне обслуговування. Такі витрати включаються до податкових витрат, які пов\’язані з господарською діяльністю.

Якщо юридична особа орендує автомобіль у фізичної особи на підставі договору оренди, то юридична особа – орендар при виплаті доходу зобов\’язана нарахувати, утримати і сплатити в бюджет податок з доходів фізичних осіб і відобразити таку виплату за ф.1-ДФ з ознакою доходу \”102\”.
Нагадуємо, що договір оренди транспортного засобу укладається в письмовій формі, а якщо однією із сторін є фізична особа, підлягає нотаріальному посвідченню. Якщо такий договір не було нотаріально посвідчено, він вважається недійсним, унаслідок чого орендар ризикує втратити право на включення витрат, пов\’язаних із експлуатацією транспортного засобу, до податкових витрат.
Сплата орендних платежів включається у склад податкових витрат при визначенні податку на прибуток в залежності від напряму використання автомашини.
І у випадку виплати компенсації працівнику, і у випадку виплати орендної плати, єдиний соціальний внесок не нараховується.

Гоч Інна Анатоліївна, сертифікований аудитор, директор ПАФ \”Експрес-аудит\”
моб.тел. 0673821860

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього