Вимушені переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах Хмельниччини
Тимчасові вимушені переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах лише після завершення бойових дій і за офіційним місцем реєстрації.Вимушені переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах Хмельниччини
Тимчасові вимушені переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах лише після завершення бойових дій і за офіційним місцем реєстрації.

Відповідне рішення Центральної виборчої комісії опубліковане у четвер, 10 вересня, на запит голови партії \”Відродження\” Володимира Пилипенка. Із тексту відповіді ЦВК випливає, що переселенці зможуть взяти участь в голосуванні на місцевих виборах тільки після завершення бойових дій і тільки за своїм офіційним місцем реєстрації. У своїй відповіді ЦВК посилається на чинні закони.

Як повідомляє телеканал \”1+1\”, однак серед цих законів, як відомо, закон про місцеві вибори, про державний реєстр виборців, але ігнорує норми спеціального закону про переселенців – \”Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб\”, стаття 8 якого прямо говорить, що внутрішньо переміщена особа реалізує своє право голосу на місцевих виборах шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси\”, – пояснив нардеп.

У законодавстві дійсно існує правова колізія, коли норми спеціального закону про переселенців дають їм право голосу на місцевих виборах, в той час як виборчий закон цих людей ігнорує.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього