Випадок сказу у Хмельницькому – як убезпечити себе та домашніх тварин від смертельної хвороби?
6 листопада на вулиці Тернопільській у Хмельницькому випадкові перехожі знайшли труп лисиці. Як згодом з’ясували ветеринари шляхом лабораторних досліджень – тварина була хвора на сказ. Простежити, хто з людей чи тварин контактував з лисицею, практично неможливо. А тому ветеринарна служба та епідеміологи закликають жителів міста та області вакцинувати домашніх тварин, щоб запобігти спалаху смертельного захворювання.Випадок сказу у Хмельницькому – як убезпечити себе та домашніх тварин від смертельної хвороби?
6 листопада на вулиці Тернопільській у Хмельницькому випадкові перехожі знайшли труп лисиці. Як згодом з’ясували ветеринари шляхом лабораторних досліджень – тварина була хвора на сказ. Простежити, хто з людей чи тварин контактував з лисицею, практично неможливо. А тому ветеринарна служба та епідеміологи закликають жителів міста та області вакцинувати домашніх тварин, щоб запобігти спалаху смертельного захворювання.

Періодичні спалахи сказу в нашій області реєструються чи не щороку. Виявлений труп лисиці на вулиці Тернопільській підтвердив факт захворювання.

Карантинні заходи у місці виявлення сказу передбачають профілактичні щеплення домашніх тварин. Саме теплокровні – коти, собаки кажани, щурі та ВРХ є переносниками небезпечного вірусу. Необхідною безкоштовною вакциною лікарня ветеринарної медицини забезпечена у повному обсязі, кажуть фахівці.

У санепідемслужбі нам пояснили – припинити поширення інфекції важче, коли не вдається встановити, хто контактував з хворою твариною. Цим дослідженням займаються ветеринари та лікарі травмпунктів.

Збудник сказу може потрапити в людський організм через укус хворої тварини. Від людини до людини інфекція не передається. Перші симптоми, що проявляються у хворого – підвищена температура, боязнь світла та води, пригнічений стан. Інкубаційний період хвороби – до року. Тому так важливо одразу звернутися до лікаря – вчасне вакцинування може врятувати життя.

Як повідомляє \”Ексклюзив\”, у період з 2001 по 2014 рік в Україні зареєстровано 39 летальних випадків сказу серед населення.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього