Коли нам погано, наступає якась криза в житті, то порятунку ми шукаємо скрізь і всюди

Вікові кризи або чому життя смугасте і ділиться на чорні та білі смуги?Вікові кризи або чому життя смугасте і ділиться на чорні та білі смуги?
Коли нам погано, наступає якась криза в житті, то порятунку ми шукаємо скрізь і всюди. Але життя без криз не буває, тому всі сили потрібно прикладати на їх подолання, а не на те, щоб намагатися ухилитися.Багатьох в такі моменти мучить одна думка: невезіння переслідує тільки мене. Від таких переживань стає ще важче вибратися зі стресу.Вікові кризи минути не вдається жодній людині, правда, проходять вони у всіх по-різному, в залежності від характеру, світовідчуття, способу життя і оточення. У якійсь мірі полегшити життя в періоди криз допомагає усвідомлення, що це трапляється не тільки з вами, але і з іншими людьми теж. Багато хто чув про кризу середнього віку, про перехідний період у дітей, а от про інші вікові кризи ми знаємо набагато менше.
Проблеми у людини виникають з її появою на світ. Існує «список» вікових криз, починаючи з першого року життя дитини, навіть більше – процесс народження для дитини і є першою кризою. Про дитячі кризи, допомогти подолати які дитині можуть і повинні батьки, знати особливо важливо. Адже саме в дитинстві формується погляд на життя, вміння протистояти труднощам, відповідальність, стійкість і багато іншого, що складає основу людського характеру. Від того, як малюк сприйматиме себе в дитинстві, залежить, якою людиною він виросте, які риси характеру домінуватимуть в особистості.
Які кризи підстерігають нас на протязі життя? У перший рік життя маленька людина приймає рішення, чи варто цей світ довіри, а оточуючі – любові. У нього виробляється загальне ставлення до світу. У три роки проявляється впертість, бо дитина починає усвідомлювати себе особистістю зі своїми бажаннями та вимогами.Вік – 7 років – вважається часом народження соціального «я» дитини. Саме в цьому віці він або починає відчувати себе вінцем світобудови, або набуває комплекс неповноцінності. У цьому віці він йде до школи, тобто виходить з родини, де його люблять, захищають, бережуть, у світ інших людей. Наскільки він підготовлений, як адаптується ваша дитина в цьому світі, залежить тільки від вас.
У 12-14 років дитина вже підліток. Дитина починає боротися за самостійність, за свої права, за можливість самому приймати рішення. Крім того, в цьому віці дитина вперше, у повній мірі, усвідомлює свою належність до тієї чи іншої статі.
Коли виповнюється 18-20 років, у дитини відбувається остаточне прощання з дитинством. Тепер вікова криза відбувається тому, що з\’являється прагнення до самостійності, початок боротьби за краще місце в житті.
Коли закінчується пора студентства, зроблені перші кроки в кар\’єрі, в 27-29 років починається пора зрілості, і людині доводиться підсумуйте мрії та реальність. У цей період людина зазвичай проводить останні кардинальні зміни в роботі та особистому житті.
У 35-37 років починається криза середнього віку, коли людина ставить під сумнів все досягнуте, і відбувається переоцінка цінностей. Криза середнього віку зазвичай важче переносять чоловіки. Сприймаючи свій вік, як критичний, вони намагаються зробити спробу «стрибнути в останній вагон» йде молодості, а це часто приносить проблеми в сімейні стосунки. І те, як переживе сім\’я ця криза, багато в чому залежить від жінки, її поведінки, мудрості і терпіння.
53-55 років – криза передпенсійного віку. Людину лякає зміна соціального статусу. Багато жінок переживають з приводу втрати колишньої привабливості. Зберігаючи молодість в душі, вони не можуть звести воєдино свій фізичний вік з психологічним. У цьому віці починається погіршення фізичного стану, а зменшення сил і можливостей дуже важко відгукується на психологічному стані.
Криза 65-67 років – це «вузликовий період», коли людина збирає у вузлик все досягнуте, існує як би в двох світах – тут і там, знаходить велику свободу у перевагах, творчості, любові.
У всіх людей вікові кризи проходять по-різному. Хтось їх не помічає, хтось переживає особливо важко, роблячи помилки, страждаючи і страждаючи. Колись Епікур сказав: – «Завжди працюй. Завжди люби. Люби дружину і дітей більше самого себе. Не чекай від людей вдячності і не засмучуйся, якщо тобі не дякують. Повчання замість ненависті, посмішка замість презирства. Май завжди в бібліотеці нову книгу, в льосі – повну пляшку, в саду – свіжі квіти ». Що б не траплялося в нашому житті, які б кризи її не стрясали, ми живемо, рухаємося вперед, і значною мірою від нас самих залежить, отримуємо ми задоволення від життя чи ні. Спробуйте бути щасливими!

За детальною інформацією та приватною консультацією звертайтеся за номером телефону 097 547-87-72, 097 665-08-45, 70-79-90; та за адресою м. Хмельницький, Проспект Миру 94а Психологічний Центр «Інсайт».
З повагою, Орєхова Юлія
Практикуючий психолог Психологічного Центру «Інсайт».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього