Колишній хмельничаннин Віктор Чумак все таки очолить Антикорупційне бюро
За даними джерел depo.ua головним борцем з корупцією в Україні стане народний депутат Віктор Чумак. Наразі він представляє в парламенті політичну силу президента Петра Порошенка. В минулому скликанні Чумак був членом фракції УДАР Віталія Кличка.Колишній хмельничаннин Віктор Чумак все таки очолить Антикорупційне бюро
За даними джерел depo.ua головним борцем з корупцією в Україні стане народний депутат Віктор Чумак. Наразі він представляє в парламенті політичну силу президента Петра Порошенка. В минулому скликанні Чумак був членом фракції УДАР Віталія Кличка.

Чумаку 56 років. Народився в місті Хмельницький, де 1981 року закінчив Вище артилерійське училище. Також Чумак має і юридичну освіту – 1995 року закінчив юридичний факультет Київського університету імені Т. Шевченка. В 1998-му захистив кандидатську дисертацію \”Законодавче регулювання основ дисциплінарної відповідальності військовослужбовців: науково-теоретичний та прикладний аспекти\”, кандидат юридичних наук.

До 1992 року Чумак служив в Збройних силах СРСР. Звідти пішов працювати в Державну прикордонну службу України.

З 2004 по 2011 роки працює в Міжнародному центрі перспективних досліджень та директором Українського інтистуту публічної політики.

В 2011 році вступає до партії УДАР Віталія Кличка. На виборах 2012 року проходить до парламенту як кандидат від УДАРу по 214 округу в столиці, і одразу стає одним з головних спікерів політсили.

В нинішній Раді, куди Чумак пройшов як кандидат від Блоку Порошенка в тому ж столичному окрузі, політик очолив комітет по боротьбі з організованою злочинністю.

За останні роки Чумак запам‘ятався війною з консорціумом-монополістом ЄДАПС, що друкує бланки документів. Нардеп заявляв, що консорціум продаватиме українцям біометричні паспорти за завищеною ціною. За що Чумака звинувачували в роботі на регіонального міністра юстиції Лавриновича, який також активно боровся з ЄДАПС, просуваючи німецьку компанію \”Мільбауер\”. Чумак всі звинувачення відкидав.

Уже після революції, під час підготовки законопроекту про Антикорупційне бюро Чумак посварився з колегою від \”Народного фронту\” Тетяною Чорновол. Кожен з них підготував свій варіант законопроекту, відповідно кожен мав плани очолити відомство. Багато у чому сенс призначення Чумака Президентом полягає у тому, щоб утримати в орбіті свого президентського впливу ту частину фракції БПП, яка опинилася на роздоріжжі – між Порошенком і Кличком. В цьому відношенні Чумак є компромісною фігурою. Крім того, можна прогнозувати, що Чумак буде певним конкурентом Генпрокурора Віктора Шокіна, який є 100-відсотковою креатурою Порошенка. Можливо президент і розраховує тримати Чумака на короткому повідку саме через цю конкуренцію.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього