Влади міста Хмельницького сприяє реалізації права дитини на виховання в сім’їСприяння реалізації права дитини на виховання в сім’ї, розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – один з пріоритетних напрямків у роботі влади міста Хмельницького.Сприяння реалізації права дитини на виховання в сім’ї, розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – один з пріоритетних напрямків у роботі влади міста Хмельницького.

В обласному центрі функціонують два дитячі будинки сімейного типу і дві прийомні сім’ї, в них виховуються 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2013 року прийнято рішення про всиновлення 55 дітей, влаштовано під опіку 20 дітей. Працівниками служби у справах дітей міської ради проводиться системна інформаційна кампанія з роз’яснення питань влаштування дітей, які опинились без батьківської опіки, на сімейні форми виховання. Забезпечується контроль за відвідуванням учнями шкіл.

З вересня 2013 року служба у справах дітей розпочала проведення рейду \”Урок\” за участю працівників служби та кримінальної міліції у справах дітей. В рамках цієї операції відвідані комп’ютерні клуби, парки відпочинку, вокзали, ринки, здійснено перевірку стану виховної роботи у всіх загальноосвітніх закладах міста, вивчається система роботи педагогічних колективів з учнями та їхніми батьками, дітьми, які перебувають на внутрішньошкільному обліку як такі, що схильні до правопорушень і часто без поважних причин пропускають заняття.

Проінспектовано умови проживання та виховання у сім’ї таких дітей. Проводиться широка просвітницька робота та надається правова допомога батькам та учням загальноосвітніх закладів міста. Протягом року, що минув, опрацьовано 30 навчальних закладів. В них проведено лекторсько-роз’яснювальні заходи щодо недопущення пропусків уроків без поважних причин, попередження злочинів і правопорушень, тютюнопаління та вживання алкоголю неповнолітніми.

Для забезпечення своєчасного виявлення дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, дітей, які жебракують, бродяжать, не відвідують навчальні заклади, з метою подолання дитячої бездоглядності, безпритульності, обстеження умов проживання дітей, що виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, усиновлювачів, у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, працівники служби із залученням кримінальної міліції у справах дітей організували у 2013 році 60 профілактичних рейдів:\”Діти вулиці\”, \”Вокзал\”, \”Підліток\”; відвідали 475 сімей.

На реалізацію рішення тридцять п’ятої сесії Хмельницької міської ради «Про обмеження перебування дітей без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях міста та інших громадських місцях м. Хмельницького» працівниками служби організовуються профілактичні рейди, протягом 2013 року проведено більше 10 таких рейдів. alt Від початку 2013 року передано в Хмельницький міськрайонний суд 3 справи щодо відібрання 3-х дітей у 4-х батьків без позбавлення батьківських прав та 3 позови про позбавлення 3-х батьків батьківських прав стосовно 3-х дітей. Позбавлено батьківських прав 21 особу стосовно 24 дітей.

Для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, організовуються святкові заходи, урочисте вручення портфелів та подарунків першокласникам, які є дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування тощо.

За матеріалами: інтернет-видання “Бізнес Область”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього